Medale zawodników Rebelii Kartuzy. Nikodem Bigus wywalczył złoto

21:07, 11.09.2022 Rebelia Kartuzy/oprac.W.D. Aktualizacja: 21:16, 11.09.2022
Skomentuj fot.Rebelia Kartuzy fot.Rebelia Kartuzy
reo

W Mińsku Mazowieckim rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów i Weteranów w Kickboxingu Kick-light. Nikodem Bigus, reprezentant Rebelii Kartuzy został Mistrzem Polski w kategorii 79 kg.

Na zawody przybyło 82 zawodników reprezentujących 41 klubów. Patryk Zaborowski, selekcjoner reprezentacji Polski w Kickboxingu Kick-light Seniorów oraz szkoleniowiec Rebelii Kartuzy wystawił mocny 9 - osobowy skład.

Zawodnicy z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki pokazali charakter stając aż w 5 finałach kategorii wagowych. Wspomniany Nikko pewnie wygrał dwie walki kwalifikacyjne. Walka finałowa z zawodnikiem Płocka była zacięta i wyrównana, w której więcej pomysłu i chłodnej głowy zostawił mieszkaniec Kartuz.

Srebrnymi medalami i tytułami wicemistrzów Polski w Kickboxingu Kick-light 2022 utytułowanych zostało czworo Rebeliantów. W kategorii 50 kg zaś córka trenera Nikola Zaborowska. Dwoje Kaszubów w finałach uległo aktualnym Mistrzom Świata z Włoch 2021.

Rafał Jaszczuk w kategorii "open" i Patryk Rasch - 94 kg pewnie wygrali pojedynki kwalifikacyjne i w finale ulegli Mistrzom globu z Zielonej Góry i Odolanowa. Passę brzozowych krążków przełamał w końcu Piotr Stenka, który w dopiero w finale przegrywa w kategorii wagowej do 89 kg.

Dwa brązowe krążki przywożą Patryk Frankowski 63 kg i Mikołaj Zygan 84 kg. Bez medalu wracają Adam Kryszewski 74 kg i Robert Janaś.

- Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów pokazują, że nasz region żyje sportem. Wytrwałość i sumienna praca klubowa daje efekt. W przypadku Nikodema Bigusa to aż 10 lat oczekiwania na złoty medal Mistrzostw Polski. Cieszę się że mogę pracować z tak zgraną grupą ludzi. Rebelia to coś więcej niż tylko drużyna Gratulujemy wszystkim rywalizacji sportowej, dziękujemy sędziom za werdykty a organizatorowi udanej imprezy - podkreśla Patryk Zaborowski.