Windsurfing. Kalina Szostek podwójną wicemistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej

13:17, 14.09.2022 nadesłane: MS, oprac. M.Dz. Aktualizacja: 13:51, 14.09.2022
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

Kalina Szostek - uczennica VII klasy SP nr 2 w Kartuzach startowała w dwóch ważnych zawodach windsurfingowych: Mistrzostwach Polski Młodzików w klasie Techno293 i Mistrzostwach Polski Juniorów i Mastersów w klasie Formuła Windsurfing Foil. W obu została srebrną medalistką w kat. dziewcząt do lat 15.

W dniach 2-4 września w Sopocie rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie Techno293, natomiast w kolejny przedłużony weekend od 8 do 11 września w Pucku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Mastersów w klasie Formuła Windsurfing Foil.

W obu tych imprezach wystartowała mieszkająca w Kartuzach Kalina Szostek, uczennica klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika. Ten sezon był dla niej rokiem przejścia z klasy Techno293 - tradycyjnej deski windsurfingowej, na nową klasę Formuła Windsurfing Foil – „latającą” deskę z hydroskrzydłem.

[FOTORELACJA]27672[/FOTORELACJA]

W Mistrzostwach Polski w klasie Techno293 startując na żaglu 6,8 m2 w kategorii dziewcząt do lat 15 zajęła drugie miejsce zdobywając tym samym srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski.

Takim samym wynikiem zakończyły się dla niej Mistrzostwa Polski w klasie Formuła Windsurfing Foil. Po zaciętej i emocjonującej walce zajęła w nich drugie miejsce w kategorii dziewcząt poniżej 15 lat, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski.

(nadesłane: MS, oprac. M.Dz.)