Zamknij

Spływem przez trzy jeziora zakończyli supowy sezon letni na Kaszubach

10.53, 20.09.2022 Magda Dzienisz
Skomentuj fot. Kamila Świderska
REKLAMA

Pasjonaci SUP-ów pożegnali lato na Kaszubach. Fundacja Wyspa Frajdy wraz ze sklepem SUPdeski.pl oraz wypożyczalnią desek SUPer Stacja z Ostrzyc zorganizowała spływ przez trzy jeziora: Patulskie, Ostrzyckie oraz Brodno Wielkie. Dopisała pogoda i humory uczestników.

Kaszubskie akweny to doskonałe miejsce dla miłośników supowania. Przez całe lato można było spotkać ich na tutejszych jeziorach i rzekach. W minioną niedzielę po raz drugi zebrali się lokalni i nie tylko pasjonaci tego sportu i wyruszyli w spływ przez trzy urokliwe jeziora.

Do wyboru były dwie trasy: 10-kilometrowa przez jezioro Patulskie, następnie przesmykiem na jezioro Ostrzyckie i fragmentem Raduni do jeziora Brodno Wielkie lub krótsza, od jez. Ostrzyckiego do Brodna Wielkiego. Większość uczestników wybrała dłuższy spływ. 

[FOTORELACJA]27682[/FOTORELACJA]

Spokojna, bezwietrzna aura, prześwitujące przez chmury słońce - wbrew wcześniejszym prognozom pogody, towarzyszyły supowiczom na trasie. Do tego doskonałe humory, pyszna kawa w przerwie i poczęstunek burgerami na finiszu, by uzupełnić stracone przy wiosłowaniu kalorie. 

Choć supowy sezon letni na Kaszubach już za nami, to supowicze nie zamierzają chować desek. Zapewniają, że kaszubskie jeziora wspaniale nadają się do pływania na supach także jesienią!

Organizatorami wydarzenia była Fundacja Wyspa Frajdy wraz ze sklepem SUPdeski.pl i wypożyczalnią desek SUPer Stacja. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków gminy Kartuzy. 

(Magda Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

RatownikosRatownikos

0 0

Mało już się ludzi potopiło na tych pseudo kajakach? Kto to wymyśla: 13:06, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OnaOna

0 0

To pływania wpław też zakazać? Najwięcej się topi przecież bez sprzętu. 11:17, 24.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%