Zamknij

Sierakowice. Turniej piłki nożnej i słodki poczęstunek, a wszystko, by pomóc Marcelince

12:53, 18.02.2024 Aktualizacja: 13:09, 18.02.2024
Skomentuj fot.W.D. fot.W.D.

Dziesięć drużyn zgłosiło się do udziału w turnieju charytatywnym zorganizowanym w Sierakowicach. Całkowity dochód z tego wydarzenia zostanie przekazany na rzecz leczenia Marcelinki z Sierakowic. 

Rodzice Marcelinki Garskiej z Sierakowic od dłuższego czasu zbierają środki na leczenie dziewczynki. Marcelince nie dawano szans na przeżycie - rozpoznano u niej zespół niedorozwoju prawego serca z ubytkiem przegrody międzyprzedsionkowej i hipoplastyczną zastawkę trójdzielną.

Dziewczynka ma teraz trzy latka i jest już po dwóch operacjach serca. Kolejne badania wykazały, że niezbędna jest kolejna specjalistyczna operacja w klinice w Bostonie. Niestety jego koszt jest gigantyczny, bo potrzeba aż 3 mln zł.

[FOTORELACJA]28527[/FOTORELACJA]

Trwają różnego rodzaju akcje charytatywne i zbiórka funduszy w sieci. Dziś w Sierakowicach zorganizowano turniej piłki halowej. Celem akcji było zebranie środków, które zostaną przekazane na rzecz leczenia Marcelinki. 

- Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn, zorganizowaliśmy też bufet, w którym można kupić słodkości. Liczy się dobra zabawa, ale przede wszystkim zależy nam na zabraniu środków, które zasilą zbiórkę dla Marcelinki. Każda taka akcja to kolejny krok, który przybliża cel jakim jest zebranie funduszy na leczenie Marcelinki - mówi Rafał Hendrich, organizator dzisiejszej akcji. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%