Leźno. Zorganizowali I Turniej Warcabowy. Rywalizacja była zacięta

19:16, 23.09.2024 Fundacja WAN- Edukacja
Skomentuj fot.nadesłane fot.nadesłane

I Turniej Warcabowy w Szkole Podstawowej w Leźnie zorganizowała Fundacja WAN-Edukacja z Rębiechowa. Zawodnicy rywalizowali w stylu klasycznym, 64 pola, systemem pucharowym.

Nagrodzono trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii. Mistrzem warcabów w kategorii wiekowej 7-11 lat został Tomasz Necel (11 lat). Drugie miejsce zajął Filip Kwidziński (10 lat). Trzecie Miejsce zajął Jan Roszkiewicz (8 lat).

Zwycięzcą w kategorii wiekowej 12-17 lat został Wojciech Necel (13 lat). Drugie miejsce zajęła Julia Zaranek (12 lat).Trzecie miejsce zajął Piotr Wojtaś (12 lat).

Najlepszym graczem w kategorii "Dorośli" został  Jakub Jędrzejewski, drugie miejsce zajął  Jakub Roszkiewicz, trzecie miejsce - Dawid Ohs.

Za trzy pierwsze miejsca zawodnicy otrzymali nagrody, puchary i dyplomy, a każdy uczestnik odpadający z gry mógł liczyć na nagrodę pocieszenia.

Fundacja WAN-Edukacja składa szczególne podziękowania dyrekcji szkoły za udostępnienie sali oraz pomoc w zorganizowaniu turnieju, a także Wiolettcie Chrapkowskiej i Ewelinie Zielińskiej za wsparcie, pomoc w organizacji i sędziowanie w zawodach oraz fundatorowi nagród: firmie Wantrans Sp. z o.o. z Leźna oraz Fundacji Perspektywa z Pępowa. Rozgrywki zostały zrealizowane w ramach projektu "Nowy Akumulator Społeczny" finansowanego ze środków gminy Żukowo.