Zawodnicy sekcji lekkoatletycznej GKS Cartusii Kartuzy zajęli dwa pierwsze miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Lublinie. Od początku objęli prowadzenie w stawce, podyktowali swoje tempo i finiszowali na dwóch pierwszy miejscach (1. Nikodem Jaszewski 3’58,64 2. Samuel Serkowski 3’59,18).
Dodatkowo w tym sezonie obaj zawodnicy wypełnili minimum kwalifikacyjne (< 3’55) na Mistrzostwa Europy U18, który w dniach 16-19 lipca odbędą się we Włoskim Rieti
Po potwierdzeniu wysokiej dyspozycji na Mistrzostwach kraju, lada dzień spodziewamy się powołania. Na międzynarodową imprezę pojadą pod okiem Krzysztofa Króla, który pełni również rolę trenera kadrowego.
Zawodnicy są prowadzeni przez trenerów - Krzysztofa Króla i Wojciecha Serkowskiego.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz