Zamknij

Gimnazjaliści z Sierakowic zwycięzcami policyjnego konkursu Małych Form Teatralnych

12:54, 13.05.2016 Aktualizacja: 13:25, 13.05.2016
Skomentuj

11 grup teatralnych z gimnazjów z całego powiatu wzięło udział w corocznym Przeglądzie Małych Form Teatralnych pn. "Głos Młodych w sprawie... Patologie - NIE, profilaktyka - TAK". Konkurs wygrała grupa z Gimnazjum w Sierakowicach. Jury konkursu zachwyciło nie tylko ujęcie tematu, ale też poziom umiejętności aktorskich uczniów - postanowiło wyróżnić Zofię Kobielę z sierakowickiej szkoły statuetką dla najlepszego aktora.

Rekordowa ilość grup teatralnych z gimnazjów powiatu kartuskiego wzięła udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych pn. "Głos Młodych w sprawie... Patologie - NIE, profilaktyka - TAK" organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Kartuzach. Na scenie Kartuskiego Centrum Kultury zaprezentowało się 11 grup z: Szymbarka, Staniszewa, Chmielna, Czeczewa, Kartuz, Żukowa, Kamienicy Szlacheckiej, Sulęczyna, Stężycy i Sierakowic.

Gimnazjaliści w kilkunastominutowych przedstawieniach prezentowali, jakie konsekwencje niosą za sobą wszelkiego rodzaju używki, lekceważenie zasad, igranie z różnymi zagrożeniami. Starali się pokazać, jak ważna jest przyjaźń, zrozumienie u bliskich osób, możliwość sięgnięcia po pomoc. Jak podkreślił komendant powiatowy policji insp. Tadeusz Trybuś, poziom przeglądu rośnie z roku na rok.

- Poziom jest coraz wyższy, jak i frekwencja. Jeszcze tylu zespołów, co w tym roku, nigdy nie było na przeglądzie. Również gra aktorska utwierdziła nas w tym, że wykonawcy są rewelacyjni. Bardzo celnie i sprawnie trafili w sedno tematu naszego konkursu. Zagadnienia te są ważne nie tylko dla młodzieży, ale i dla dorosłych, dla opiekunów i rodziców. Dla nas wszyscy jesteście wygranymi, ale zasady są takie, że trzeba wybrać najlepszych - zwrócił się do młodzieży.

Jury zdecydowało, że na pierwsze miejsce zasługuje grupa teatralna z Gimnazjum w Sierakowicach, której opiekunem była Eliza Piotrowska. Drugie miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum w Szymbarku, trzecie - Zespół Szkół w Staniszewie. Dodatkowo uczennica sierakowickiej szkoły - Zofia Kobiela uznana została za najlepszą aktorkę przeglądu. Otrzymała statuetkę oraz rower.

(Magda Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

kartuzy infokartuzy info

0 0

Czy potrzebny był lekarz ?

14:27, 13.05.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%