Zamknij
REKLAMA

Dni Otwarte w kartuskiej bibliotece: są atrakcje dla dzieci i ciekawostki dla dorosłych

11:32, 10.05.2019 | M.D
Skomentuj
fot. Magda Dzienisz
REKLAMA

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kartuzach przygotowała sporo atrakcji dla wszystkich odwiedzających. Dzieci mogą zobaczyć teatrzyk, posłuchać bajek, a także puszczać bańki. Dla starszych przygotowano wystawy, a także m.in. zwiedzanie pomieszczeń kartuskiej książnicy. Wszystko to w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 

W budynku dworca, gdzie mieści się kartuska biblioteka, czekają dziś niespodzianki dla dzieci i dorosłych. Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich najmłodsi mogą posłuchać bajek, obejrzeć teatrzyk kamishibai, puszczać wielkie bańki mydlane, a także pomalować twarze w fantazyjne wzory. Z kolei dla dorosłych przygotowano prezentację zbiorów z zakresu europeistyki, ekonomii, samorządu terytorialnego, prawa Unii Europejskiej - wszystko w celu promocji i propagowania idei członkostwa Polski w UE. 

- Dni Otwarte Funduszy Europejskich zainicjował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w 2013 r. A od 2014 r. te dni odbywają się na terenie całej Polski. Mają za zadanie uzmysłowić nam ogrom przedsięwzięć, które dzieją się dzięki współfinansowaniu z Funduszy Europejskich. W tym roku przebiegają pod hasłem Polska różnorodna - i właśnie w różnorodnych obiektach przebiegają te dni otwarte - mówiła Kazimiera Socha, dyrektor MiPB w Kartuzach. 

fot. Magda Dzienisz

- Jest to już szósta edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W ramach tych funduszy możemy realizować zadania nie tyko na szczeblu gminnym, ale na wszystkich szczeblach samorządu i nie tylko. Zadania te dotyczą nie tylko infrastruktury technicznej i gospodarczej, ale także społecznej, oświaty, zdrowia, kultury i szeregu innych dziedzin - mówił Wojciech Jaworowski, wiceburmistrz Kartuz. - W ciągu ostatnich lat gmina Kartuzy pozyskała fundusze w wysokości 80 mln zł. To potężny zastrzyk dla budżetu, dzięki któremu możemy realizować inwestycje, m.in. budynek dworca, w którym się znajdujemy. W tym roku obchodzimy 15-lecie członkostwa w Unii Europejskiej. Sami wiecie, jaki skok cywilizacyjny nastąpił od tego czasu. Unia Europejska to nie tylko środki i sprawy gospodarcze, ale również przyjęta karta praw człowieka, wolności, równości. Mamy swobodę przemieszczania się i osiedlania na terenie Unii Europejskiej. Dzięki temu wszystkiemu mogliśmy się przenieść na zupełnie inny poziom cywilizacji, nie tylko gospodarczej, ale i społecznej. 

fot. Magda Dzienisz

Dniom otwartym towarzyszy zwiedzanie Biblioteki (magazyny, poszczególne działy). Zwiedzanie odbędzie się o ustalonych wcześniej godzinach z przydzielonymi do tego celu bibliotekarzami (w godz. 13.00 i 15.00). Oprócz tego kartuska biblioteka dziś ogłosiła amnestię dla wszystkich, którzy nie oddali książek w terminie.

Zobacz, co jeszcze przygotowano w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

antykosmitaantykosmita

8 4

Pranie mózgów małym dzieciom powinno być karalne. 12:27, 10.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dodo

2 3

ale dzieci tam tylko się bawią, nie sądzę, żeby były manipulowane. 12:34, 10.05.2019


KaszebeKaszebe

10 3

bardzo mała frekwencja to dobrze świadczy, że ludność kaszub nie daje się nabierać na propagandę UE i kampanie wyborczą. Te wszystkie Biblioteki , nowe budynki są wybudowane z naszych pieniędzy i jest tzw obowiązkiem gminy, aby je wybudować za Polskie pieniądze (UE), oczywiście Berlinowi trzeba wysłać zdjęcia z takich wydarzeń, że tutaj wszyscy love UE, żeby zadowolić tzw wilka niemieckiego tzn urząd do spraw propagandy IV rzeszy europejskiej. Tak więc Polacy jesteście mądrzy! 12:31, 10.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

energetykenergetyk

1 1

Zabawa , /+ stawianie mokrych płynów / na urządzeniach energetycznych i przy tych urządzeniach , jest zabroniona ! Odpowiednie oznakowanie o zagrożeniu .
W tym przypadku skuszono nawet dzieci . Organizator tej zabawy , powinien być ukarany . 12:13, 11.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do czerwonej łapydo czerwonej łapy

0 0

Czy ta czerwona łapa , zdaje sobie sprawę za spowodowanie zagrożenia życia ludzkiego,
przy oznakowanych urządzeniach energetycznych ? 15:49, 11.05.2019


p.s. p.s.

1 0

Jak bym był na miejscy , osobiście bym natychmiast zareagował na zagrożenie osób ,
z powiadomieniem służb porządkowych i energetycznych . Organizator powinien być ukarany .
Do Pani Redaktor Dzienisz ,
Proszę nie chować tej strony i merytorycznego wpisu . Organizatorzy muszą być odpowiedzialni za stworzenie zagrożenia.
12:31, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EuroentuzjastkaEuroentuzjastka

1 1

Gdyby nie przynależność Polski do UE, od 2014, to byśmy byli na poziomie Białorusi. Popatrzcie na zmiany w wyglądzie naszych polskich miast, rozwoju komunikacji i transportu i wielu innych dziedzin gospodarki. Tylko ślepiec nie dostrzeże tych zmian, oczywiście na PLUS. 11:11, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA