Zamknij

Kaszubskie napisy i elementy haftu na gdańskim lotnisku

10:19, 12.07.2019 | info: www.airport.gdansk.pl, oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. www.airport.gdansk.pl

Część krzeseł w hali odlotów Portu Lotniczego Gdańsk ozdobiona została kaszubskimi motywami. - To wyraz naszej identyfikacji z regionem oraz skutek dobrej współpracy lotniska ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim i Muzeum Kaszubskim w Kartuzach - podkreślają władze gdańskiego lotniska. 

Pasażerowie podróżujący z Portu Lotniczego Gdańsk mają teraz okazję usiąść na jednym z krzeseł, które przedstawiają różne rodzaje haftu kaszubskiego. Mogą też zapoznać się z jego historią. Na części krzeseł wygrawerowano laserowo rożne, kwiatowe motywy hafciane i informacje o nich w trzech językach: polskim, kaszubskim i angielskim. Wzory haftów oraz historię haftu, wraz z występującymi na Pomorzu jego szkołami udostępniło lotnisku Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. 

- Kaszubszczyzna to bardzo ważny i ciekawy motyw rozpoznawalności Pomorza. Promocja regionu jest jednym z motorów rozwoju turystyki, a to dla naszej firmy ma bardzo duże znaczenie zarówno biznesowe jak i wizerunkowe. Dlatego nawiązaliśmy współpracę ze Zrzeszeniem Kaszubsko- Pomorskim, która mamy nadzieję będzie twórczo rozwijana - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

- Celem działania naszego stowarzyszenia jest upowszechnianie kultury regionu Pomorza, w tym głównie kultury kaszubskiej. Jesteśmy zaszczyceni, że Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy wspólnie z naszym Zrzeszeniem oraz Muzeum Kaszubskim w Kartuzach promuje wartości naszego regionu. Najbardziej rozpoznawalnym elementem naszego dziedzictwa jest haft- mówi Łukasz Richert dyrektor biura Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego.

Oparcia krzeseł w motywami kaszubskimi zaprojektowali i wykonali znani w Trójmieście projektanci Jola Słoma i Mirek Trymbulak. Podkreślają oni swoją fascynację kaszubszczyzną - stworzyli też kolekcję mody inspirowaną tym regionem. 

Projektanci motywów kaszubskich na gdańskim lotnisku. fot. www.airport.gdansk.pl

(info: www.airport.gdansk.pl, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

Jola i MirekJola i Mirek

3 3

Jola i Mirek, to tacy ,tak jak Grażyna i Janusz, tylko tacy bardziej Ą Ę 11:24, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GduńskGduńsk

2 2

Wiadomo "Gdüńsk stoleca Kaszub " 11:26, 12.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

romrom

2 0

Jak coś piszesz to troszeczkę poprawniej. 12:45, 12.07.2019


KaszebaKaszeba

1 3

badziew jak cały zacofany Gdańsk, na szczęście Gdańsk nie należy do kaszub, no ale jak nazwano lotnisko im Bolka i inne gorsze rzeczy tam się wyrabia, to wolę się przyznawać 15:58, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FajnieFajnie

2 0

Podoba mi się ten pomysł. Mieszczuch na Kaszubach. 18:24, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Kaszebado Kaszeba

1 0

wpis zgłoszony do prokuratury 19:26, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pracownik Pracownik

0 1

codziennie kilka osób uderza piszczelami w te wystające półeczki przy fotelach, wszyscy o tym wiedzą i się śmieją ale faktycznie wystarczy tylko wzór kaszubski dać i bezpieczeństwo podróżnych wzrośnie 20:42, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone