Zamknij

Młodzi Białorusini polskiego pochodzenia odwiedzą Kartuzy

10:31, 12.07.2019 | nadesłane UM Kartuzy/oprac. K.K
REKLAMA
Skomentuj

Pod koniec lipca do Kartuz przyjedzie młodzież polskiego pochodzenia z Grodna. W trakcie kilkudniowego pobytu będą mieć okazję poznać kulturę i historię naszych ziem.

Czterdziestu uczniów Polskiej Szkoły Społecznej im. Jana Pawła II w Grodnie na Białorusi przybędzie do Kartuz na zaproszenie burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego. Ich pobyt będzie trwał od 25 lipca do 5 sierpnia. Młodzież będzie ulokowana w ZSO nr 2. Przybyłych czeka aktywnie spędzony czas, podczas którego będą mogli lepiej poznać polską kulturę i zacieśnić więzi z Polską.

Jak informuje Urząd Miejski w Kartuzach, przyjęcie gości z Białorusi jest możliwe dzięki ufundowaniu śpiworów przez firmę budowlaną "Górski" oraz zorganizowaniu zbiórki funduszy przez proboszcza Kolegiaty, ks. Piotra Krupińskiego. Istnieje jeszcze możliwość wsparcia finansowego pobytu białoruskiej młodzieży. Osoby zainteresowane są proszone o kontakt z Urzędem Miejskim pod nr. tel. 58 694 52 18.

(nadesłane UM Kartuzy/oprac. K.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Pytanie za 2 groszePytanie za 2 grosze

1 0

Czy w ciągu najbliższych trzech lat Białoruś szybciej upodobni się do naszego kraju, czy raczej Polska szybciej upodobni się do Białorusi ?? My chyba jesteśmy szybsi, jo ?
Młodzież serdecznie zapraszamy do obserwowania tego przełomowego okresu ! 19:35, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone