Zamknij
REKLAMA

Dziecięce zespoły pieśni i tańca rywalizowały w Kartuzach

12:27, 24.10.2019 | nadesłane: SP nr 2 w Kartuzach
Skomentuj
fot. nadesłane
REKLAMA

W Kartuskim Centrum Kultury swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały dziecięce zespoły kaszubskie. Odbył się tutaj Przegląd Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży organizowany przez SP nr 2. 

W miniony wtorek już po raz kolejny spotkały się kaszubskie dziecięce zespoły ze szkół gminy Kartuzy. Było to prawdziwe święto kaszubszczyzny. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 „Copernicus", a realizacja przeglądu była możliwa dzięki dotacji gminy Kartuzy oraz powiatu kartuskiego.

fot. nadesłane

W przeglądzie udział wzięły zespoły z Kartuz, Kiełpina, Staniszewa i Dzierżążna. Mali artyści poprzez taniec i śpiew podzielili się własnym dorobkiem artystycznym udowadniając, że są prawdziwymi ambasadorami kultury kaszubskiej.

Występy oceniała niezależna komisja w składzie: Aleksandra Maciborska-Pytka – dyrektor Centrum Kultury w Kartuzach, Barbara Kąkol – dyrektor Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach oraz Natalia Gronda – wieloletni członek Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kaszuby”. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

fot. nadesłane

Wyniki przeglądu:

  • Nagrodę za ogólny wyraz artystyczny otrzymał Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Krôsniăta” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kartuzach
  • Nagrodę za profesjonalny układ taneczny otrzymał zespół „Skòwrónczi” ze Szkoły Podstawowej w Staniszewie
  • Nagrodę dla najmłodszego zespołu otrzymały „Wesołe Ludki” ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie
  • Nagrody za profesjonalny występ wokalny oraz instrumentalny otrzymał zespół „Skòwrónczi”- ze Szkoły Podstawowej w Dzierżążnie
  • Nagrodę za wysoki poziom taneczny otrzymał Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Słunôszka” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach.
(nadesłane: SP nr 2 w Kartuzach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA