Zamknij

Kartuzy. Wielka choinka i mikołajkowe niespodzianki w parku przy kolegiacie

19:33, 06.12.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. Magda Dzienisz

W parku przy kartuskiej kolegiacie rozbłysła dziś wielka choinka. Na dzieci czekał również Mikołaj. Spotkanie zorganizowało Towarzystwo Miłośników Kartuz, a świerka ufundowało Nadleśnictwo Kartuzy.

Już po raz drugi w parku przy kartuskiej kolegiacie Towarzystwo Miłośników Kartuz zorganizowało spotkanie z Mikołajem. Punktem głównym wydarzenia było rozświetlenie ogromnej choinki. Lampki zapalili burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński i proboszcz parafii pw. WNMP ks. Piotr Krupiński.

Świerk, który stanął w parku, pochodzi z Leśnictwa Dzierżążno, a ufundowało go Nadleśnictwo Kartuzy. Leśnicy zawiesili także na choince ręcznie wykonane bombki z logo Lasów Państwowych. Świąteczne życzenia złożyli wszystkim włodarz miasta, przewodniczący TMK Tadeusz Moryń, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kartuzy Andrzej Beczek oraz proboszcz kartuskiej kolegiaty.

fot. Magda Dzienisz

- Cieszę się, że przy kolegiacie powstał taki park, o którego dba Towarzystwo Miłośników Kartuz. To miejsce staje się coraz bardziej urokliwe i piękne - mówił ks. Piotr Krupiński. - Takiego piękna w sercach życzę wam wszystkim.

Uczniowie kartuskiej Szkoły Muzycznej wykonali kolędę, a na najmłodszych czekały upominki i słodkości, które rozdał Mikołaj.

fot. Magda Dzienisz

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

Otumanianie Otumanianie

2 5

A tymczasem w SP nr 5 książę wprowadza samowolnie nowy -własny program nauczania .
Nakazał dzieciakom naukę jednej modlitwy w języku łacińskim . Po kiego grzyba nie wie nikt . Dzieci i tak nie wiedzą o co chodzi temu .... . Brak słów na takie stanowisko sukienkowych odmieńców .
Wracamy do średniowiecza , gdzie msze były odprawiane po łacinie .
Na całe szczęście dyrekcja zareagowała poprawnie i wyhamowała nadgorliwca . Ciekawe , jak ten młody książe będzie stąpać na swojej dalszej drodze kariery " pedagogicznej " 22:29, 06.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TaaaTaaa

1 0

A wiesz, że łacina w Kościele obowiązywała do połowy XX wieku? Zmienił to dopiero sobór watykański 1962-1965. 02:31, 07.12.2019


kropekkropek

2 0

Tylko dlaczego w inne dni tak mało jest dzieci na roratach,dzisiaj przyciągneły cukierki 03:53, 07.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kkkkkkkk

3 1

księża niedouczeni, lekarze niedouczeni co cóż, Parafia sw Wojciecha w Kartuzach ma super proboszcza a i miała świetnych księży ks Łukasza i ks Olka. Ale sukienka czarna z Pelplina pozbawiła nas parafian świetnych osobowości,No i tyle w temacie 13:57, 07.12.2019


EdypEdyp

3 1

@Tak
Co ma piernik do wiatraka. Nauczanie dzieci modlitwy na pamięć w języku, którego dzieci nie znają i nie rozumieją to przerost formy nad treścią. 07:09, 07.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AchAch

2 0

Coś słabo jest oświetlona ta choinka. 07:40, 07.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Bo od nowego rokuBo od nowego roku

1 1

cena prądu wzrośnie o 20%, dlatego żarówek nie może być za dużo. 09:00, 07.12.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone