Zamknij

Sławki. Radosne, noworoczne spotkanie seniorów

10:16, 21.01.2020 | Izabela Itrich-Hopa
REKLAMA
Skomentuj
fot.Izabela Itrich-Hopa

Seniorzy ze Sławek (gm. Somonino) mieli okazję ponownie porozmawiać przy kawie i ciastku o tym co minęło i o tym co jeszcze przed nimi. Spotkanie noworoczne dla seniorów zorganizowane zostało przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, radnego, Radę Sołecką oraz sołtysa. 

Na powitanie zaserwowano gościom szampana, bo jak podkreśliła Pani Prezes KGW w Sławkach - w Nowy Rok należy wejść z szampańskim humorem i dobrym zdrowiem. Dla osłodzenia gorzkiego smaku szampana podano torta, którego upiekły Ewa i Basia z KGW. 

Tradycyjnie nie zabrakło występu artystycznego. Swój debiut miał nowo założony zespół, działający pod skrzydłami KGW w Sławkach, jak mówią o sobie dziewczynki: "Kaszubskie Dziołchy". Pod przewodnictwem Justyny z KGW mloda kadra zachwyciła gości swoim występem. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem, a wszystko za sprawą wspaniałej scenerii - pokazu tańczących aniołów.

Ponadto młoda artystka Julia, laureatka pierwszego miejsca konkursu Wojewódzkiego konkursu  poezji Ewy Warmowskiej, wyrecytowała dla gości dwa ujmujące wiersze w języku kaszubskim. Dla rozweselenia towarzystwa organizatorzy przygotowali także blok z kaszubskim humorem.

Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Na zakończenie każdy otrzymał upominek w postaci dwóch publikacji wydanych przez KGW:  "Palce Lizać" oraz "Latawce Wspomnień".

W spotkaniu brał udział także Marian Kowalewski, wójt Gminy Somonino oraz radny powiatowy Paweł Kowalewski.

(Izabela Itrich-Hopa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

OooooopppOoooooppp

0 0

Niema jak rodzina wojta 11:30, 21.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Senior_KaszebaSenior_Kaszeba

1 0

Czy ja dobrze widzę wódkie Bocian na stole???!!!! Jeśli tak, to jest skandal!!! 15:42, 24.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone