Zamknij
REKLAMA

W Chmielnie odbędzie się historyczna inscenizacja. Aktorzy poszukiwani!

12:00, 03.03.2020 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
Festiwal Korzenie w Chmielnie. fot. archiwum/Magda Dzienisz

Ten rok w Chmielnie przebiegać będzie pod znakiem jubileuszu 800-lecia miejscowości. Z tej okazji w lipcu odbędzie się plenerowe widowisko nawiązujące do legendy o księżniczce Damroce. Poszukiwani są wolontariusze, którzy zechcą wziąć udział w widowisku. Spotkanie w tej sprawie już w piątek 6 marca. 

Jak informuje Stanisław Klimowicz, prezes zarządu LGR Kaszuby i przewodniczący Rady Gminy w Chmielnie, widowisko nawiązywać będzie do najbardziej znanej legendy związanej z Chmielnej - o księżniczce Damroce żyjącej w XIII w. w grodzie pomiędzy jeziorami Kłodnem i Białym. Nad całością plenerowej inscenizacji czuwać będą Ewelina Karczewska-Luhm i Piotr Zatoń. Wydarzenie odbędzie się 25 lipca, na gminnym stadionie, około godz. 21.30, po zakończeniu Mistrzostw Polski w Zażywaniu Tabaki.  

W związku z wydarzeniem organizatorzy poszukują wolontariuszy, którzy chcieliby uczestniczyć w inscenizacji. 

Poszukujemy młodych, kreatywnych i odważnych chłopców - mieszkańców gminy Chmielno, którzy wcielą się w historyczne postacie związane z legendą, poczynając od postaci księcia Świętopełka, a kończąc na rycerzach, strażnikach itp. Zostaniecie ubrani w stroje z epoki średniowiecza i wspaniale odegracie swoje role. Nic nie trzeba mówić - zrobi to narrator! Za udział wszyscy aktorzy zostaną nagrodzeni - podkreślają organizatorzy.

Zapraszają również na spotkanie w sprawie organizacji wydarzenia i omówienia szczegółów. Odbędzie się ono w najbliższy piątek, 6 marca o godz. 18.00 w Domu Kultury w Chmielnie. 

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone