Zamknij
REKLAMA

Koncert lokalnych artystów: zagrały Obrasqi z Żukowa i The Moneymaker$ z Kartuz

12:26, 08.03.2020 | Magda Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. Magda Dzienisz

W Kartuskim Centrum Kultury w sobotni wieczór odbył się koncert dwóch zespołów. Wystąpiły nastrojowe Obrasqi z Żukowa i bluesowe The Moneymaker$ z Kartuz ze znanym artystą reggae Ras Lutą jako wokalistą.

Jako pierwsze wystąpiły Obrasqi - zespół z Żukowa w składzie: Monika Dejk-Ćwikła – śpiew, gitara basowa i teksty, Artur Wolski – gitary, klawisze, looper (muzyka) oraz Jarosław Bielawski – perkusja. Muzycy zaprezentowali nieco sentymentalne, melancholijne, nastrojowe utwory autorskie, nie zabrakło też coverów.

Zespół istnieje zaledwie kilka miesięcy, a jego utwory zagościły już na antenie m.in. Trójki Polskiego Radia, Radia Gdańsk, PiK, Łódź, Koszalin. Pierwszy singiel „Dopowiedzenia” dotarł do 1. miejsca listy Radia Rzeszów oraz 27. miejsca listy Radiowej Trójki, obecnie w zestawieniu Trójki znajduje się też drugi singiel „Nieobowiązkowe".

Na scenie zaprezentowali się też znani bluesowej publiczności Darek Zarach, Piotr Karwacki, Roman Kryszewski i Jurek Wojewódka. Muzycy od lat działają na bluesowej scenie, a w sobotę towarzyszył im związany przede wszystkim z polską sceną Reggae/Dancehall Adam "Ras Luta" Tersa. Razem tworzą zespół The Moneymaker$. Grupa powstała w 2019 roku w Kartuzach.

Zabrzmiały rasowe bluesowe dźwięki, było to świetne połączenie talentów weteranów muzycznej sceny i charyzmatycznego Ras Luty na wokalu.

Koncert zorganizowano dzięki działalności Kartuskiej Sceny Młodych Talentów - miejsca, gdzie tworzą i grają zarówno starsi jak i młodsi muzycy z powiatu kartuskiego.

(Magda Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone