Zamknij
REKLAMA

Chmielno. Wyjątkowy, 49. konkurs Rodnej Mowy rozstrzygnięty

12:06, 22.06.2020 | W.D.
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczny konkurs Rodna Mowa odbywał się w wyjątkowych warunkach wynikających z obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa. Uczestnicy przysyłali nagrania swoich wystąpień, a te następnie oceniało jury. Ale dzięki takiej formule napłynęło wyjątkowo dużo zgłoszeń z różnych części Kaszub, a nawet z zagranicy. Specjalną nagrodę otrzymała Celina Sikorska z Auckland w Nowej Zelandii.

Finał tegorocznej, 49. edycji konkursu Rodno Mowa poprzedziła msza św. i uroczysty przemarsz finalistów do Domu Kultury w Chmielnie. Z uwagi na wciąż obowiązujące obostrzenia w tym roku wyjątkowo uroczystość wręczenia nagród transmitowano też na żywo. Członkowie jury podkreślali, że zmieniona formuła konkursu i konieczność nadsyłania nagranych wcześniej wystąpień otworzyła przed uczestnikami nowe możliwości.

- Zauważyliśmy, szczególnie w gronie dorosłych uczestników, że zgłoszeń było nieco więcej niż podczas poprzednich edycji. To pozwala przypuszczać, że część osób nie brała udziału w konkursie obawiając się występu przed jury, natomiast poczuli się bardziej ośmieleni możliwością nagrania swojego wystąpienia w domowym zaciszu - mówiła Wanda Kiedrowska, członkini jury konkursu. - Cieszy przede wszystkim udział kolejnych pokoleń uczestników oraz fakt, że po raz pierwszy mamy uczestniczkę aż z Nowej Zelandii. 

WYNIKI:

Nagroda Specjalna dla najmłodszej uczestniczki - Emilia Formella - SP im. bł.ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach,, opiekun Ewelina Krasinkiewicz

Nagroda za najlepszą recytację utworu Alojzego Nagla - Klaudiusz Felskowski ZKiW Stężyca, opiekun: Ewa Felskowska

Wyróżnienia

Zofia Klasa Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach, opiekun: Gabriela Jankowska

Antoni Elgert ZsiW w Dzierzążnie, opiekun: Elżbieta Rzepka

III miejsce

Milena Witos Przedszkole Niepubliczne „Miś Uszatek” Miechucino, opiekun: Aneta Witos

II miejsce

Alan Neubauer Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej, opiekun: Kornelia Neubauer

I miejsce

Ksenia Zaborowska – Zespół Kształcenia w Łubianie, opiekun Mariola Zaborowska

Kategoria 2 KL. I-III Szkół Podstawowych

Nagroda Wójta Gminy Chmielno za najlepszą recytację utworu o Chmielnie

Beata Puzdrowska, SP Goręczyno, opiekun: Elżbieta Bugajna

Nagroda Wójta Gminy Szemud za najlepszą recytację utworu Alojzego Nagla

Witosława Dziemińska Zespół Szkół w Skorzewie, opiekun: Iwona Makùrôt

Wyróżnienia

Kornelia Wrońska, Szkoła Podstawowa Przodkowo, opiekun: Barbara Galińska

Agata Miotk, SZKOŁA PODSTAWOWA W MOJUSZU, opiekun: LUCYNA ŁAGODA,

Michalina Marcińska SP Chmielno, opiekun: Aneta Witos

III miejsce

Amelia Marcińska, SP Lisie Jamy, opiekun: Halina Winczewska

Amelia Steinka Szkoła Podstawowa w Reskowie, opiekun: Maria Komkowska

II miejsce

Bartosz Bisewski Szkoła Podstawowa w Jastrzębiej Górze, opiekun: Natalia Orzeł

I miejsce

Jarosław Bisewski Szkoła Podstawowa w Jastrzębiej Górze, opiekun: Natalia Orzeł

Kategoria 3 klasy IV - VI Szkół Podstawowych

Nagroda za najlepszą recytację utworu o Chmielnie

Zofia Walkusz Szkoła Podstawowa w Łebuni, opiekun: Joanna Walkusz

Nagroda za najlepszą recytację fragment utworu Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”

Milena Koska ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W DĘBNICY KASZUBSKIEJ, opiekun: Anna Wróbel

Nagroda Wójta Gminy Szemud za najlepszą recytację utworu Alojzego Nagla

Nicole Piątek Szkoła Podstawowa w Łubnie, opiekun: Olga Kuklińska

Nagroda za najlepszą recytację utworu o tematyce religijnej

Roksana Czaja Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie, opiekun: Maria Komkowska

Wyróżnienia

Aniela Makurat, Szkoła Podstawowa nr. 4 w Kościerzynie, opiekun: Iwona Makùrôt

Kinga Zaborowska, Zespół Kształcenia w Łubianie, opiekun: Mariola Zaborowska

Julia Skóra, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębogórzu, opiekun: Teresa Czerwińska

Julia Plichta, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie, opiekun: Helena Gorlikowska

Dominika Biesik, SP Głodowo, opiekun:

Adam Szmaglik, Zespół Kształcenia w Łubianie, opiekun: Mariola Zaborowska

Victor Kohnke Szkoła Podstawowa w Jastrzębiej Górze, opiekun: Natalia Orzeł

III miejsce

Adam Ducher, Szkoła Podstawowa w Somoninie, opiekun: Marta Szadłowska

Stanisława Bertling, Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku, opiekun: Agnieszka Bertling-Jakusz,

Izabela Kossak – Główczewska, ZS im.Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim, opiekun: Ewa Światek Brzezińska,

Kornelia Garstka Szkoła Podstawowa im. J. Wejhera w Górze, opiekun: Magdalena Płotka-Garstka

II miejsce

Milena Koska, ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W DĘBNICY KASZUBSKIEJ, opiekun: Anna Wróbel

Filip Neubauer Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej, opiekun: Kobiela Weronika

I miejsce

Nicole Piątek, Szkoła Podstawowa w Łubnie, opiekun: Olga Kuklińska

Anna Rymon Lipińska SP9 Rumia, opiekun: Edyta Jankowska-Giermek,

Kategoria 4 klasy VII - VIII Szkół Podstawowych

Nagroda za najlepszą recytację fragment utworu Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”

Paulina Penkowska Szkoła Podstawowa w Chmielnie, opiekun: Elżbieta Pryczkowska

Nagroda za najlepszą recytację utworu o tematyce religijnej

Milena Świątek- Brzezińska Zespół Szkół im.Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim, opiekun: Ewa Świątek Brzezińska

Wyróżnienia

Julia Dziemińska Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Piotra Dunina w Mostach, opiekun: Lucyna Sorn

Julia Dzięgielewska S.P. im Mikołaja Kopernika Bolszewo, opiekun Hanna Dettlaff

Nadia Joachimiak – Szpinda Szkoła Podstawowa im. Antoniego Abrahama w Połczynie. opiekun: Zenon Bradtke,

Alicja Dettlaff Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Jastrzębiej Górze, opiekun: Elżbieta Ścibior

III miejsce

Natalia Melibruda SP w Miechucinieopiekun: Anna Laskowska,

II miejsce

Milena Świątek - Brzezińska Zespół Szkół im.Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim, opiekun: Ewa Świątek Brzezińska

I miejsce

Paulina Penkowska Szkoła Podstawowa w Chmielnie, opiekun: Elżbieta Pryczkowska

Marta Melibruda SP w Miechucinieopiekun: Anna Laskowska,

Kategoria 5 - szkoły branżowe i ponadpodstawowe

Nagroda za najlepszą recytację utworu o tematyce religijnej

Wiktoria Stolc

Wyróżnienia

Julia Patok Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Pucku, opiekun: Katarzyna Bartoszewicz-Stromska

III miejsce

Marta Kujach I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie, opiekun: Iwona Makurat,

II miejsce

Wiktoria Stolc I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, opiekun: Iwona Makurat

I miejsce

Zuzanna Gliszczyńska I Liceum Ogólnokształcące w Bytowie, opiekun: Anna Gliszczyńska,

Kategoria 6 - dorośli

Nagroda dla pierwszej recytatorki z zagranicy:

Celina Sikorska Auckland /Nowa Zelandia, opiekun : Jadwiga Sikorska

Nagroda za najlepszą recytację utworu o Chmielnie

Eugeniusz Pryczkowski

Nagroda za najlepszą recytację fragment utworu Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”

Paweł Wittbrotd

Wyróżnienia

Eugeniusz Pryczkowski, Pweł Wittbrodt, Ewelina Krasinkiewicz

III miejsce

-

II miejsce

Elżbieta Pryczkowska

I miejsce

Iwona Makurat

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz