Zamknij
REKLAMA

Wystawa zdjęć z życia mieszkańców Chmielna na 800-lecie wsi

11:25, 05.07.2020 | LGR Chmielno/oprac.W.D.
Skomentuj
REKLAMA

W Chmielnie otwarto wystawę składającą się z 30 fotografii prezentujących między innymi życie mieszkańców wsi, budynki, zabytki, miejsca pamięci znajdujące się w miejscowości. Inicjatywa zrealizowana została z okazji obchodów jubileuszu 800-lecia Chmielna.

Wystawa zlokalizowana jest w centrum wsi, wokół kościoła pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła. Ponieważ kolejnym zamysłem realizacji przedsięwzięcia było utworzenie historycznej gry terenowej połączonej tematycznie z wystawą. Niebawem poszczególne fotografie trafią w miejsca, których dotyczą.

Aby uatrakcyjnić przedsięwzięcie powstał informator do wystawy i gry terenowej zawierający wszystkie fotografie umieszczone na wystawie oraz różne ciekawe informacje dotyczące poszczególnych, umieszczonych na fotografii osób, wydarzeń i sytuacji. 

Aby wziąć udział w grze historycznej, należy zwiedzić wystawę odbywając spacer do miejsc, w których znajdują się zdjęcia oznaczone numerami i udzielić odpowiedzi na pytania, które umieszczone zostały na karcie do gry wraz z planem Chmielna, gdzie zaznaczona została lokalizacja usytuowania fotografii.

(LGR Chmielno/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Turystos_chmielacusTurystos_chmielacus

0 0

Jak długo ta gra i wystawa potrwa? Gdzie można zdobyć karty do gry i jakie są nagrody? 10:36, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LGR KASZUBYLGR KASZUBY

0 0

Wystawa jeszcze przez tydzień będzie w centrum wsi, a następnie fotografie znajdą się w różnych miejscach Chmielna z nimi związanymi. Wtedy też rozpocznie się ich zwiedzanie w ramach gry terenowej. Informatory wraz z planem oraz pytaniami znajdą się w biurze Lokalnej Grupy Rybackiej KASZUBY przy ul.Bukowskiego 2A oraz w Informacji Turystycznej przy ul.Gryfa Pomorskiego 28A. Każdy kto poprawnie odpowie na 15 pytań otrzyma pamiątkowy dyplom. 11:01, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz