Zamknij
REKLAMA

Żukowskie Lato Muzyczne podczas epidemii: wystąpił zespół Kroke

18:19, 05.07.2020 | M.Dzienisz
Skomentuj fot. Magda Dzienisz
REKLAMA

W niedzielę odbył się pierwszy koncert w ramach Żukowskiego Lata Muzycznego, który zorganizowano podczas epidemii. Wpuszczono 150 osób, zachowane były m.in. wymagane odstępy, każdy musiał wypełnić specjalną deklarację. Dla żukowskiej publiczności wystąpił zespół Kroke z Krakowa.

Tegoroczny sezon kulturalny jest wyjątkowy - wiele koncertów i imprez odwołano. Odbywać mogą się tylko te kameralne, do 150 osób, zachowane muszą być wymogi sanitarne. Tak było też w Żukowie: na placu przy kościele pw. WNMP zagwarantowano wstęp 150 osobom, które musiały wypełnić specjalne deklaracje o dobrym stanie swojego zdrowia. Niektórzy widzowie nosili maseczki lub osłony twarzy. Jedenasty festiwal Żukowskie Lato Muzyczne zainaugurowany został koncertem zespołu Kroke.

- Z uwagi na panującą sytuację zagrożenia epidemicznego znaczna część wydarzeń i spotkań jest odwoływana, tak w gminie Żukowo, jak i niemal na całym świecie. Sytuacja na szczęście na tyle się uspokoiła, że możemy wrócić do organizacji niektórych imprez (...) Wydarzenie adresowane jest nie tylko do melomanów, ale do wszystkich osób lubiących dobrą zabawę i ceniących wysoki poziom artystyczny - pisze burmistrz gm. Żukowo Wojciech Kankowski.

- Na pewno cała sytuacja epidemii, przeżywana przez nas wszystkich, postawiła organizatorom wiele znaków zapytania: czy koncerty będą możliwe, jakie będą obostrzenia, czy nie zabraknie chętnych na widowni, jak pokonać inne piętrzące się przeszkody (...). Pewnie w tym roku (jak nigdy dotąd po tygodniach w domu), jesteśmy spragnieni spotkania z kulturą i muzyką i sobą nawzajem! Niech to będzie rozpalenie żarem wspaniałych chwil, wspólnego śpiewu i radośnie spędzonego czasu - napisał ks. Krzysztof Sagan, proboszcz parafii pw. WNMP w Żukowie.

Zespół Kroke zaprezentował muzykę różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami.

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

???? ????

4 6

Czy mierzono temperaturę? Czy zdezynfekowano krzesła? Czy odstępy były minimum takie jak w ymaga się w tego typu imprezach? Kto był organizatorem? 20:50, 05.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Aleksandra RogalewskAleksandra Rogalewsk

0 0

Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, któremu zależy na bezpieczeństwie i zdrowiu zarówno odbiorców, jak i pracowników, dlatego stosowaliśmy się do wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce opublikowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektor Sanitarny. 11:57, 06.07.2020


Ręce opadają.Ręce opadają.

4 3

Czep się tramwaju. 21:13, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WidzącyWidzący

5 1

Na wiecach tysiące premier zaprasza babcie do głosowania bo nie ma problemu jakiejś tam epidemii a organizatorzy legalnych imprez muszą odprawiać szopki. Coś tu nie gra panie Wolski. 21:36, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fanka_z_PruszczaFanka_z_Pruszcza

5 0

A kiedy będzie możliwy występ zespołu Massuana? Wielu fanów z całej Polski czeka na Pana Tomka 10:34, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA