Zamknij

Jak spędzić tegoroczne ferie? Niektóre placówki przygotowały atrakcje online

11:37, 05.01.2021 | M.Dz.
Skomentuj Zdj. ilustracyjne/fot. pixabay
REKLAMA

Ferie w 2021 roku  dla wielu uczniów różnią się od tych, które spędzali do tej pory.  Zamknięte są hotele, stoki narciarskie, kina, teatry, ośrodki kultury. Pomimo tego niektóre placówki przygotowały ofertę dla najmłodszych - prawie wyłącznie online. 

Konkursy, warsztaty, lekcje tańca - m.in. takie atrakcje dla dzieci przygotowała część placówek w powiecie kartuskim. Wszystko to, ze względu na pandemię, odbywać się będzie głównie online. Ferie zimowe w tym roku potrwają do 17 stycznia.

GOK w Sierakowicach zaprasza najmłodszych na Ferie w Sieci. Codziennie na kanale YouTube ośrodka pojawiają się filmiki - instruktorzy pokazują taneczne kroki, prezentują tajniki rysunku, zachęcają do nauki języka kaszubskiego. Dodatkowo wraz z Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym sierakowicki GOK organizuje warsztaty on-line "Multimedialne ferie - stwórz z nami cyfrową opowieść".

- To kurs dla dzieci, które wiedzą już co nieco o obsłudze komputera: mają konto Google, korzystają z aplikacji DYSK Google, a chciałby nauczyć się tworzyć własne cyfrowe opowieści, czyli łączyć obraz i dźwięk tak, aby móc zamieścić to potem w sieci - zachęca Judyta Kroskowska, dyrektor GOK-u w Sierakowicach.

Pozostały jeszcze wolne miejsca. Aby się zapisać wystarczy wypełnić formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/fycGmULf2PmmWKjy6.

GOK w Somoninie oraz Gminna Biblioteka Publiczna zachęcają uczniów do wzięcia udziału w przeróżnych konkursach z nagrodami i innych atrakcjach. Zaplanowano m.in. quiz wiedzy o gminie Somonino, konkurs plastyczny „Zaprojektuj swój własny znaczek pocztowy”, konkurs ekologiczny „Okaż kulturę i chroń naturę”, konkurs wiedzy o Stanisławie Lemie czy konkurs fotograficzny. W środę 13 stycznia GOK udostępni link z transmisją teatrzyku „Zima u Krasnala Troszczyka”. Wszystkie szczegóły dostępne są na Facebooku GOK-u w Somoninie. 

Muzeum Kaszubskie w Kartuzach przygotowało dla najmłodszych zagadki. Na swojej facebookowej stronie publikuje zdjęcia miejsc, budynków w Kartuzach, które wraz z upływem czasu zmieniały swoje przeznaczenie. Zadaniem uczniów jest odgadnięcie co znajduje się na fotografiach i jaką dawniej pełniło funkcję, a jaką obecnie.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie przygotował atrakcje on-line i nie tylko. W czwartek 7 stycznia organizuje warsztaty on-line dla klas 3-4. Dotyczyć będą stworzenia interaktywnej historii o pszczołach i ich roli w ekosystemie. Liczba miejsc ograniczona. 

Dziś natomiast zaprasza wszystkich chętnych do przyjścia na stadion i ulepienia bałwanów. Codziennie na facebookowej stronie GOKSiR pojawiać się będą zapowiedzi kolejnych wydarzeń. 

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Łukasz Łukasz

0 0

A co z Żukowie? Cisza a taki ładny budynek Dom Kultury
13:47, 05.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz