Zamknij

Żukowo. Wyjątkowe portrety podopiecznych SOSW. Powstanie wystawa

09:56, 30.04.2021 | W.D.
Skomentuj fot.W.D.
REKLAMA

Wychowankowie Oddziałów Rewalidacyjno - Wychowawczawczych oraz nauczyciele, wychowawcy i rodzice podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie zrealizowali nietypowy projekt, którego celem było pokazanie osób niepełnosprawnych w artystycznym ujęciu.

Wychowankowie placówki zapozowali do zdjęć wcielając się w postaci ze znanych dzieł malarskich. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania pomysłodawczyń przedsięwzięcia. 

- Te portrety są niebywałe, wspaniale i precyzyjnie przygotowane. Niektóre wręcz trudno odróżnić od oryginału - podkreślała Jolanta Tersa, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kartuzach. 

W przygotowanie prac bardzo zaangażowali się rodzice podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie. Pomagali kompletować stroje i elementy scenografii. Główni bohaterowie przedsięwzięcia także wykazali się nie lada zaangażowaniem, a zwłaszcza cierpliwością, ponieważ wykonanie portretów wymagało niekiedy przygotowania makijażu i dopasowania kostiumu.

Efekty będzie można podziwiać póki co na terenie placówki, zaś w następnej kolejności zostaną one zaprezentowane przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie. 

- Chciałyśmy pokazać niepełnosprawnych w zupełnie innym ujęciu, chciałyśmy zwrócić uwagę, że takie osoby mają w sobie ukryte piękno, które wystarczy po prostu wydobyć - mówią pomysłodawczynie projektu Kamilla Jabłońska i Beata Leszkowska. 

 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%