Zamknij

Akcja Pola Nadziei. Kwestowano na rzecz kartuskiego hospicjum

M.D 20:27, 23.05.2021 Aktualizacja: 20:47, 23.05.2021
4 fot. GOK Sierakowice fot. GOK Sierakowice

W powiecie kartuskim odbyła się akcja Pola Nadziei. Wolontariusze w charakterystycznych żółtych koszulkach kwestowali przed kościołami, w akcję włączyły się też m.in. koła gospodyń wiejskich z gm. Sierakowice. Dochód wesprze budowę stacjonarnego hospicjum w Kartuzach.

Kwestowano m.in. przed parafiami w gminach Sierakowice, Kartuzy, Sulęczyno czy Stężyca. W akcję zaangażowała się młodzież z lokalnych szkół - jak co roku wolontariusze nosili charakterystyczne żółte koszulki. Nawiązują do koloru żonkila, kwiatu, który jest symbolem Pól Nadziei. 

W akcji wzięły też udział m.in. panie z kół gospodyń wiejskich z Gowidlin,  Paczewa, Kamienicy Królewskiej i Długiego Krza. Sprzedawały swoje wypieki przed kościołami w zamian za datek do puszki.

Celem tej corocznej akcji jest pozyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi. Równie ważny jest także jej cel edukacyjny i wspólnotowy: propaguje wolontariat, otwiera serca i oczy na potrzeby osób cierpiących. Dochód z przedsięwzięcia wesprze budowę hospicjum stacjonarnego w Kartuzach.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (4)

Pisiorek Pisiorek

5 3

Brawo, brawo brawo !!!

21:18, 23.05.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ParafianinParafianin

0 1

P R Z E P Y S Z N E K U C H Y ! ! !

10:48, 24.05.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

No joNo jo

1 1

A to że w sobotę pod kościołem w Kiełpinie też były na ten cel zbierane datki to nie ma wzmianki co świadczy o dziennikarskiej rzetelności. Brawo dla młodzieży która je zbierała.

16:28, 24.05.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

zuzkapurchawazuzkapurchawa

0 1

po co zbierata? mata pissowski rzont nieh daje wam!

11:29, 25.05.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%