Zamknij

Sulęczyno. Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy zainaugurowany

11:59, 19.07.2021 | M.D
Skomentuj fot. Ewelina Karczewska-Luhm/GOK Sulęczyno
REKLAMA

W niedzielny wieczór w Sulęczynie zabrzmiały kompozycje Astora Piazzoli, artysty, który zrewolucjonizował klasyczne tango. Utwory kompozytora wykonał zespół Cuarteto Re!Tango z gościnnym udziałem Carlosa Rouleta i Darii Zaradkiewicz. Towarzyszyła im Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Łukasza Peruckiego.

Dziewiętnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego rozpoczęła się w niedzielę koncertem ku czci Astora Piazzoli w kościele św. Trójcy w Sulęczynie. Zespół Cuarteto Re!Tango przygotował specjalny program poświęcony twórczości tego słynnego reformatora tanga. W repertuarze znalazły się m.in. takie znane dzieła jak; Maria de Buenos Aires, Libertango, Ballada para un loco, Primavera portena, Vuelvo al sur. 

fot. Ewelina Karczewska-Luhm/GOK Sulęczyno

Do udziału w projekcie Cuarteto Re!Tango zaprosiło orkiestrę kameralną oraz wspaniałych wokalistów, Carlosa Rouleta - argentyńskiego śpiewaka tanga i Darię Zaradkiewicz. Muzykom towarzyszyła orkiestra kameralna pod dyrekcją Łukasza Peruckiego. W pierwszym festiwalowym koncercie uczestniczyła liczna publiczność. 

fot. Ewelina Karczewska-Luhm/GOK Sulęczyno

Przed nami kolejne dni Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego. Najbliższy koncert w środę 21 lipca - w kościele św. Trójcy w Sulęczynie odbędzie się premiera płyty "AerOphonic". W czwartek 22 lipca w restauracji Maraska wystąpi grupa Que Passa, a w piątek 23 lipca w parku hotelu Leśny Dwór zespół Bellcanti. Festiwal zwieńczy koncert w sulęczyńskim amfiteatrze, którego gwiazdą będzie KAYAH & Gang Tango.

[ZT]36081[/ZT]

 

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JhhgffyJhhgffy

2 0

Super, że znowu można słuchać koncertów na żywo, zwłaszcza takich. Wspaniali zdolni artyści i pan prowadzący, który bardzo profesjonalnie i sympatycznie wszystko poprowadził. Z niecierpliwością czekam na kolejne dni. 22:54, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%