Zamknij

Kartuzy. Po raz 14. seniorzy będą uczestniczyć w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku

10:40, 11.10.2021 | M.Dz./info: Starostwo Powiatowe w Kartuzach
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Kartuzach
REKLAMA

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Kartuzach odebrali w czwartek indeksy i złożyli ślubowanie. Będzie to już 14. rok akademicki, podczas którego seniorzy będą uczęszczać na zajęcia z przeróżnych dziedzin: kultury, sztuki czy nauk ekonomicznych.

Podczas inauguracji zabrzmiało "Gaudeamus igitur", a studenci z przejęciem złożyli ślubowanie:

Wstępując do społeczności Akademii Umiejętności w Kartuzach - filii Gdańskiego Uniwersytetu trzeciego wieku, ślubuję uroczyście: zdobywać wiedzę i postępować w mądrości, by służyć ludziom gdziekolwiek będę - brzmiał tekst przysięgi.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kartuzach – filia Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku to nie tylko sposób pogłębiania wiedzy, to także obcowanie z kulturą, ciekawymi projektami, a przede wszystkim okazja do wspólnych spotkań. 

W tym roku akademickim kartuski Uniwersytet liczyć będzie 143 słuchaczy. Uczestniczyć będą w wykładach, warsztatach, seminariach z różnych dziedzin nauk - ekologii, kultury i sztuki, nauk społecznych i ekonomicznych, krajoznawczo-turystycznych. Przewidziano również zajęcia z profilaktyki zdrowotnej oraz wyjazdy do teatru. Dodatkowo dzięki współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach możliwa będzie kontynuacja nauki języka angielskiego.

Podczas kartuskiej inauguracji starosta Kartuski Bogdan Łapa podziękował wieloletniej koordynatorce Aleksandrze Lewicz za zaangażowanie w funkcjonowanie UTW w Kartuzach. Starosta przekazał także słuchaczom uniwersytetu bon pieniężny na sfinansowanie przejazdów autokarem na trójmiejskie wydarzenia kulturalne. Studenci z przejęciem złożyli ślubowanie, które odczytała Jolanta Tersa, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kartuzach.

Warto przypomnieć, że w Uniwersytet Trzeciego Wieku po raz pierwszy działa także w Żukowie. 

[ZT]37135[/ZT]

 

(M.Dz./info: Starostwo Powiatowe w Kartuzach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SrowoSrowo

1 2

Żukowo się obudziło. Kanka jesteś kiepski. 19:31, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%