Zamknij

Somonino. Nocą bibliotek zakończono tegorocznie spotkania "Mirabelek"

13:10, 12.10.2021 | nadesłane, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie wzięła udział w akcji Noc Bibliotek - najmłodsi dowiedzieli się o innych kulturach, tradycjach i wierzeniach oraz diecie i kulturze jedzenia. Tym spotkaniem dzieci z Akademii Mirabelek zakończyły tegoroczną edycję swojego programu.

Spotkanie przebiegło pod hasłem "Noc bibliotek w podróży”.

- Wydarzenie to miało na celu otwarcie dzieci na inne kultury, tradycje, wierzenia. Dzieciom ukazano różnorodność świata poprzez opowieści o dwóch odmiennych regionach wraz z animacją plastyczną związaną z jego kulturą słowiańską i indonezyjską - informuje Karolina Szmołda, koordynatorka Akademii Mirabelek w Somoninie. 

W drugiej części wydarzenia odbył się także warsztat dla dzieci pt. „Stoliczku nakryj się, czyli o tym, co i jak jadaliśmy dawniej, a jak jadamy dziś”. Były wykłady, warsztaty oraz animacja kulinarna - wszystko w celu poszerzenia wiedzy o tym, jak na przestrzeni wieków zmieniała się dieta ludzi i kultura jedzenia. Angażowano dzieci w doświadczanie korzystania z różnych narzędzi, którymi posługują się ludzie przy spożywaniu posiłku typu nóż widelec, pałeczki, własne palce itp.

Wydarzenie było dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Było to ostatnie tegoroczne spotkanie dzieci w ramach programu Akademii Mirabelek.

(nadesłane, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%