Zamknij

Kartuzy. Koncert Grażyny Łobaszewskiej i podziękowania dla nauczycieli

17:42, 14.10.2021 | M.Dzienisz
Skomentuj fot. Magda Dzienisz
REKLAMA

Nauczyciele i dyrektorzy szkół prowadzonych przez powiat kartuski zostali zaproszeni na koncert Grażyny Łobaszewskiej. Uroczystość odbyła się z okazji Dnia Edukacji Narodowej, po raz kolejny podziękowano też nagrodzonym i wyróżnionym przez starostę pedagogom.

Podczas gali zaproszono na scenę wyróżnionych wczoraj nauczycieli i dyrektorów szkół prowadzonych przez powiat kartuski. Na uroczystości pojawili się także emerytowani nauczyciele oraz uczniowie.

Starosta Bogdan Łapa, przewodniczący Rady Powiatu Kartuskiego Mieczysław Woźniak podziękowali pedagogom w dniu ich święta oraz złożyli życzenia. 

- Budujemy edukację nie na dziś, ale na wiele następnych lat Polski w Europie i świecie, która zapewni młodym ludziom dostęp do kształcenia i szkolenia jakości tak, by mogli uczyć się i znajdować zatrudnienie na całym kontynencie - powiedział starosta Bogdan Łapa. - Edukacja odgrywa kluczową rolę, ponieważ to ona zapewnia nam umiejętności konieczne do tego, by stać się aktywnymi członkami naszych coraz bardziej złożonych społeczeństw. To edukacja pomaga nam przystosowywać się do szybko zmieniającego się świata, budować tożsamość europejską, zrozumieć inne kultury, zdobywać nowe umiejętności potrzebne do funkcjonowania w mobilnym i wielokulturowym społeczeństwie. 

Starosta podkreślił, że także szkołom w powiecie kartuskim zależy na wprowadzeniu idei mobilności, ale też ochronie lokalnego dziedzictwa kulturowego, poprawie nauczania języków obcych. Istotne jest wspieranie nauczycieli, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży oraz inwestowanie w edukację.

Zaznaczył, że edukacja w pow. kartuskim stoi na wysokim poziomie, o czym świadczy wysoka zdawalność egzaminów maturalnych (3. miejsce wśród powiatów na Pomorzu) i zawodowych, osiągnięcia uczniów w konkursach i olimpiadach czy znaki jakości dla techników w rankingu Perspektyw. 

Zdradził również plany inwestycyjne powiatu kartuskiego w zakresie edukacji. To m.in. uruchomienie Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, modernizacja sali gimnastycznej przy ZSO w Kartuzach o dobudowę pomieszczeń socjalnych, budowa boisk w ZSP w Sierakowicach i ZSP w Kartuzach, budowa małej sali sportowej przy ZSiO w Kartuzach, budowa sali sportowej wraz z budową boisk szkolnych i nowym zagospodarowaniem terenu przy Zespole Placówek Specjalnych w Kartuzach oraz budowa sali gimnastycznej przy ZSiO w Żukowie. 

- Dziękuję państwo za niełatwą pracę w minionym i obecnym roku szkolnym, gratuluję sukcesów. Życzę radości z pracy, dalszego zaangażowania na rzecz dobrej szkoły - dobrej dla uczniów i wychowanków, dla całego środowiska oświatowego - podkreślił Bogdan Łapa. 

Specjalnie dla nauczycieli i uczniów zgromadzonych na uroczystości wystąpiła ikona polskiego jazzu - Grażyna Łobaszewska wraz z zespołem Ajagore. 

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

no  tak sobie myślęno tak sobie myślę

10 5

Cała sala ludzi bez maseczek a w sm kaszuby nie może się odbyć walne bo pandemia a decydują o wielomilionowym kredycie.Tusk robi spędy na setki tysięcy i ok ,tak można a WZ w spółdzielni nie można.
A na koncercie nie byłam a pewnie było świetnie. 18:58, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

matura 97matura 97

4 5

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich moich nauczycieli z liceum przy Klasztornej, byliście i jesteście najlepsi! 22:09, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%