Zamknij

Akcja Dwa Światy. Wolontariusze kwestowali dla kartuskiego hospicjum

10:24, 18.10.2021 | M.D
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

W parafiach w powiecie kartuskim przez całą niedzielę kwestowano na rzecz budowy kartuskiego hospicjum. Wolontariusze ubrani w charakterystyczne koszulki przed kościołami zbierali do puszek. W trzech parafiach w gm. Sulęczyno udało się zebrać ponad 9300 zł.

Wydarzenie wspierające kartuskie hospicjum odbyło się po raz ósmy. Po każdej mszy świętej wolontariusze kwestowali przed kościołami w całym powiecie. Także w Sulęczynie, Węsiorach, Mściszewicach i Klukowej Hucie odbyły się zbiórki do puszek. 

- Kwestowali wolontariusze ze Szkolnego Koła "Caritas" w Szkole Podstawowej w Sulęczynie, kół wolontariatu Szkoły Podstawowej w Mściszewicach, Podjazach, Węsiorach oraz Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie - informują Małgorzata Jutrzenka-Trzebiatowska, Emilia Kamińska, Dominika Kreft, Anna Krawiec, Jolanta Węsierska - organizatorki akcji w gm. Sulęczyno. - Składający datki zostali obdarowani cebulką żonkila, symbolem działań hospicyjnych, naklejką, a najmłodsi żółtymi balonami.

Darczyńcy z gm. Sulęczyno nie zawiedli: udało się zebrać ponad 9300 zł.

W tym roku do akcji włączył się również zespół Jastra, który swoją oprawą muzyczną towarzyszył na mszach świętych w parafii św. Wojciecha w Kartuzach.

- Jesteśmy aktualnie w drugiej fazie budowy. Trwają prace wykończeniowe. Mamy nadzieję, że zgodnie z harmonogramem, przy wsparciu, będziemy mogli tę budowę zakończyć na czas - powiedział Radiu Głos ks. Krzysztof Krzemiński z Kartuskiego Centrum Caritas. 

Budynek kartuskiego hospicjum przeznaczony będzie dla 36 pacjentów. Inwestycja zakończyć ma się w 2022 r, a zacząć funkcjonować do lipca 2023 r. Koszt inwestycji oszacowano na 24 mln zł, połowę kwoty sfinansują samorządy powiatu kartuskiego.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

PisiorekPisiorek

8 0

BRAWO !!! 10:53, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SulęczynianinSulęczynianin

9 0

Brawo wolontariusze i wolontariuszki! Kto powiedział, że mamy złą młodzież?! 11:29, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo Brawo

4 0

Super . Fajna I kochaną mamy młodzież. Szczytny cel. To piekne ze powstanie.u nas hospicjum. 36 miejsc to mało ,kropla.w.morzu potrzeb. Mało a jednocześnie jak.wiele. mam nadzieje ze , doczekamy więcej takich dzieł. Ks Marek to cudowny człowiek . Jest pomysłodawcą tego dzieła. 20:17, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MBMB

0 1

Wszyscy się składamy, a potem ktoś będzie na tym trzepał kasę. Tak samo były zbiórki na budowę basenu, czy na tomokomputer w szpitalu, a na badania mieszkańcy i tak muszą jeździć do innych placówek 06:28, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%