Zamknij

Sfotografowali piękno Szwajcarii Kaszubskiej i otrzymali nagrody

10:09, 24.11.2021 | M.Dz.
Skomentuj fot. screen z: Facebook/Powiat Kartuski, fot. Starostwo Powiatowe w Kartuzach
REKLAMA

Prawie 200 prac od 43 autorów wpłynęło na konkurs "Klimaty Szwajcarii Kaszubskiej", który zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kartuzach. Pula głównych nagród wynosiła 5 tys. zł. 

Zielone wzgórza, piękne zachody słońca, urokliwe jeziora, poranne mgły, drzewa w jesiennych barwach, dzikie ptaki - wszystko to uchwycili autorzy nagrodzonych fotografii. Pojawiło się również mnóstwo "podniebnych" zdjęć z dronów. 

- Wśród nagrodzonych zdjęć widać nowy trend w fotografii krajobrazowej – aerofotografia. Coraz więcej fotografów wykorzystuje w swojej pracy drony, dzięki czemu mamy okazję częściej podziwiać ujęcia wcześniej zarezerwowane dla fotografii lotniczej - informuje Starostwo Powiatowe w Kartuzach. 

Konkurs "Klimaty Szwajcarii Kaszubskiej" miał na celu pokazanie walorów kulturowych, architektonicznych, przyrodniczych i turystycznych powiatu kartuskiego. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe: pierwsza nagroda to 2,5 tys. zł brutto, druga - 1,5 tys. zł brutto, a trzecia - 1 tys. zł brutto. 

Nagrodzeni to zarówno osoby, które od urodzenia zamieszkują na Kaszubach jak i osoby napływowe, wszyscy natomiast podkreślali unikalne walory przyrodnicze naszego powiatu, charakterystyczną rzeźbę krajobrazu i  bogactwo tematów do fotografowania - podkreśla Starostwo Powiatowe w Kartuzach. 

We wtorek w Muzeum Kaszubskim odbyło się wręczenie nagród i prezentacja nagrodzonych zdjęć. 

Nagrodzeni:

I miejsce – Marcin Kusznier
II miejsce – Robert Roszkowski
III miejsce – Janusz Lipiński

Wyróżnienia:

Andrzej Voelkner
Arkadiusz Byczkowski
Łukasz Siekacz
Magdalena Kanka
Mariola Karczewska

 

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

DriverDriver

0 0

Pięknie się to ogląda, szczególnie w takie pochmurne dni. 12:52, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MartaMarta

1 0

Piękne! Gratulacje :-) 13:36, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CyrkCyrk

1 0

Cyrk na kółkach. Czy ludzie już przestali logicznie myśleć. Przy wręczaniu nagród wszyscy w maseczkach 😁😁😁😁😁 a przy wspólnym zdjęciu już nie trzeba maski.😄😄😄😄 Ciwidoza odebrała ludziom mydlenie. 14:34, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MMAMMA

1 0

Gratulacje Marcin Kusznier, piękne zdjęcia! 16:25, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szkoda...szkoda...

1 0

szkoda że nie pokazaliście wszystkich nagrodzonych zdjęć... 08:14, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jAŚ jAŚ

2 0

Szkoda że wymagania techniczne były naciągane i pomijały mieszkańców mających np. tylko aparaty w telefonach albo stare cyfraki i gorsze drony. Czy ktoś to w ogóle sprawdzał ? 14:28, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@jAŚ@jAŚ

2 0

Ładne zdjęcia nie przesadzaj. Gratulacje dla wyróżnionych, szkoda że nie można zobaczyć wszystkich zgłoszonych fotografii. W jednym jest racja , nie powinno się określać parametrów zdjęć , a dopuścić wszystkich chętnych . Decyzji jury tez bym nie podważał, chociaż parametry zdjęć z drona różnią się w zależności od modelu to fakt. Według mnie powinno przyjmować się wszystkie zdjęcia jak leci : z komórek , dronów, cyfrówek, lustrzanek czy aparatów analogowych. Fakt konkurencja większa , wybór trudniejszy ale za to jaka motywacja dla mieszkańców. 16:41, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%