Zamknij

Przodkowo kiedyś i dziś. Wyjątkowa wystawa Artura Sochy

15:19, 18.01.2022 | oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. Gmina Przodkowo
REKLAMA

"Przodkowo kiedyś i dzisiaj" to wystawa przygotowana przez Artura Sochę - znanego pasjonata fotografii. Zawiera archiwalne zdjęcia budynków, miejsc, a także obrazy z codziennego życia mieszkańców gm. Przodkowo, które zestawiono ze współczesnymi fotografiami. W poniedziałek odbył się wernisaż tej wyjątkowej wystawy. 

Na 34 planszach przedstawiających m.in. gminne obiekty, wydarzenia kulturalne a także codzienne życie mieszkańców zobaczyć można, jak zmieniała się gmina Przodkowo na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Wystawa powstała dzięki zdjęciom pochodzącym z gminnego archiwum, zdjęciom przekazanym przez mieszkańców gminy oraz wykonanym przez Artura Sochę. Najstarsza pozyskana od mieszkańców fotografia pochodzi z 1923 roku. 

Otwarcie wystawy odbyło się w poniedziałek w hali sportowo-widowiskowej w Przodkowie. W wernisażu uczestniczyli przedstawiciele lokalnego samorządu, dyrektorzy szkół, mieszkańcy gminy, rodzina i przyjaciele Artura. Obecni byli też przedstawiciele kartuskiej komendy, bowiem Artur Socha od 16 lat służy w policji.

- Wystawa ta powstała dzięki pasji i wieloletniej współpracy samorządu z Arturem. To dzięki takim ludziom, ich zaangażowaniu wiele momentów z życia gminy zostało uwiecznionych. Na zdjęciach tych widzimy jak zmieliło się nasze otoczenie, jak zmieniliśmy się my sami. Takie rzeczy doceniamy właśnie w tej chwili, kiedy coraz częściej nasze fotografie zostają jedynie na nośnikach elektronicznych - powiedział Andrzej Wyrzykowski, wójt gm. Przodkowo. 

Od wtorku 18 stycznia zdjęcia oglądać można w Bibliotece Publicznej w Przodkowie, a już 2 lutego fotografie znajdą się w przodkowskiej gablocie wystawienniczej.

Artur Socha, jak sam mówi - fotografią zajmuje się od zawsze. Najpierw amatorsko wykonywał zdjęcia na rodzinnych imprezach i przyjęciach, a potem doszły krajobrazy. Wreszcie reporterskie zdjęcia prasowe. Później latanie i robienie zdjęć z lotu ptaka stało się jego pasją. Na swoim koncie ma ponad 200 tys. zdjęć, jest autorem dwóch albumów „Kartuzy z nieba widziane” oraz wielu wystaw fotograficznych w Przodkowie, Kartuzach i Chmielnie.

(oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Fryzjerka WioletaFryzjerka Wioleta

5 1

Ale taka fryzura jak na faceta pod 50-tkę to chyba przesada? 11:00, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntekAntek

4 1

Jak tak patrzę na pana "kaloryfer" to zastanawiam się jaki pan ma czas w biegu na 1000 metrów jako policjant który ma łapać nastoletnich złodziei i innych rzezimieszków? O czas na 3 km. w ogóle nie pytam bo to tak jakby się pytać o to czy podciąga się pan 20 razy na drążku co jest naturalne w wojskowych jednostkach szturmowych. Ale zdjęcia robi pan ładne ) 12:42, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%