Zamknij

Przodkowo. Dzień Babci i Dziadka w stylu minionej epoki

08.00, 20.01.2023 SP Przodkowo Aktualizacja: 11.12, 20.01.2023
Skomentuj fot.SP Przodkowo
REKLAMA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie Szkoły Podstawowej w Przodkowie pod kierownictwem wychowawczyni Barbary Galińskiej przygotowali przedstawienie pt. "Babcia i Dziadek w czasach PRL-u".

Uczniowie przenieśli swoich najbliższych w minione czasy. Były więc kolejki po zakupy z kartkami w rękach, dzieci pokazały także działanie baru mlecznego… czy pralki frania. Dziadkowie ze wzruszeniem wspominali czasy swojej młodości.

Całość przedstawienia uświetniła dekoracja jaką klasa przygotowała samodzielnie. Eksponaty pochodziły z domów uczniów i ich rodzin. Wśród nich był syfon, prodiż, maszynka do krojenia, gromofon "Bambino", froterka "Kasi" i wiele innych.

[FOTORELACJA]27816[/FOTORELACJA]

Po wzruszających występach uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty w postaci laurek i kaszubskich poduszek, które wykonywali podczas zajęć w szkole. Podczas poczęstu dziadkowie mieli okazję zasiąść do stołu nakrytego w stylu PRLu.

Były goździki, oranżada PRLka no i typowy na tamte czasy blok czekoladowy. Dyrektor Szkoły Waldemar Klonowski w swym przemówieniu do zebranych gości przedstawił, iż cała impreza to zarówno wielka dawka prawdziwej lekcji historii, humoru jak i łzy wzruszenia, a wójt Przodkowa Andrzej Wyrzykowski przesyłając życzenia już w tym dniu zaprosił wszystkich zebranych gości na Piknik Rodzinny, gdzie dziadkowie w sposób szczególny będą mogli skorzystać z atrakcji.

——————————————————————————————————————

 

(SP Przodkowo)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

nic nie rozumiemnic nie rozumiem

3 5

wszędzie couche wpajają, żeby iść do przodu, nie cofać się, nie patrzeć w przeszłość, nie myśleć o tym co było. To niemodne, nierozwijające człowieka, do niczego dobrego to nie prowadzi.
W pracy to samo, podcinają skrzydła, a potem jesteś stary, nie rozwijasz się, co było minęło i nawet jak projekt był sukcesem, to należy zapomnieć o przeszłości.
Do niczego dobrego to nie poprowadzi, jeżeli nie żyjesz tym co było, doświadczeniem, nauczką to prędzej czy później będzie porażka.
Jak tu słuchać tych wszystkich couchów od wszystkieg? 12:29, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Podziw Podziw

3 0

Brawo dla takich nauczycieli, którym jeszcze się chce robić podobne rzeczy,ukłony p. Basiu! 21:56, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MbMb

1 1

Dziadkowie się wzruszyli a babcie nie?
Dziadków wzruszyło wspomnienie pralki frani, której prawdopodobnie nie potrafili obsługiwać 11:42, 21.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%