Diabelskie skrzypce, burczybas, bazuna i kółatka są częścią wystawy prezentowanej w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu, zorganizowanej w ramach 32. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.
Kaszubskie instrumenty są częścią wystawy Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie pt..: “Mistrzowie… uczniowie…twórcy…”. Na wernisaż zostali zaproszeni przedstawiciele GOKSiR-u w Chmielnie wraz z Tadeuszem Makowskim z Zawór- wytwórcą tradycyjnych kaszubskich instrumentów ludowych, gawędziarzem i tradycjonalistą kaszubskim.
Na wystawę składają się unikatowe prace twórczości ludowej stypendystów Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Są to m. in.: zabawki ludowe, hafty, ręczniki obrzędowe. W gronie stypendystów jest również Tadeusz Makowski.
- Pan Tadeusz Makowski jako najstarszy stypendysta reprezentował twórczość kaszubską. Warszawski wernisaż był okazją do spotkania i rozmów ze stypendystami na temat ich twórczości i przekazywania tradycji międzypokoleniowych - informuje GOKSiR w Chmielnie.
Wystawa jest otwarta dla zwiedzających do 31 października od wtorku do soboty w godz. 10:00-16:00.
2 2
Kolegi grajka z borzestowa