Zamknij

Podwójna uroczystość w Szkole Podstawowej w Miszewie

13:20, 06.02.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.W.Drewka

W Szkole Podstawowej w Miszewie uroczyście otwarto dziś salę gimnastyczną wraz łącznikiem. Ale uroczystość miała także charakter regionalny, ponieważ właśnie w Miszewie zainaugurowano rok Jana Trepczyka - wybitnego kaszubskiego poety, działacza, pedagoga, który przed wojną pracował w miszewskiej szkole i jest jej patronem.

Jak podkreśliła Dorota Richert, dyrektor Szkoły Podstawowej w Miszewie, dzisiejsza uroczystość stanowi zwieńczenie ważnej dla lokalnej społeczności i wyczekiwanej inwestycji. Powstała sala gimnastyczna o powierzchni blisko 300 m kw. z szatniami i toaletami. Powstały również trzy nowe sale lekcyjne, pokój nauczycielski wraz z gabinetem dyrektora oraz nowa jadalnia i biblioteka.

- Szkoła w Miszewie, mimo iż nie miała dotąd takiego zaplecza sportowego, ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych, ale wśród uczniów są również laureaci konkursów z wielu innych dziedzin - mówił w swoim wystąpieniu burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski. - Dzisiejsza uroczystość i realizacja tej inwestycji pokazuje, że dobrą decyzją było utrzymanie tej szkoły, nad której likwidacją przed laty się zastanawiano. Dziś widzimy, że to przedsięwzięcie doskonale wpisało się również w wymogi reformy oświaty.

Uroczystość miała również mocny akcent kaszubski, ponieważ właśnie w Miszewie zainaugurowano rok Jana Trepczyka - kaszubskiego poety, pieśniarza, współzałożyciela Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie. O twórczości Jana Trepczyka, jego patriotyzmie i aktywności na rzecz Kaszub i Kaszubów mówił prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Edmund Wittbrodt.

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

hahahaha

5 0

śmieszne to trochę, nikt poza władzą haha sami sobie otwarcie zrobili :) 16:50, 06.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

widzwidz

0 1

kiedyś w Urzędzie pracował p. Trepczyk sprawdziłem jego potomków rodziny i okazało się że to jest jego dalszy Wuj ale myślę sobie że obecna władza to za bardzo nie jest za byłym urzednikiem sami go zwolnili.Ciekawe czy był zaproszony na te uroczystość ?
19:54, 06.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ulalaulala

5 0

Proszę ilu chętnych do rzecięcia wstęgi. Mamy tu PO, PiS oraz uśmiechy od ucha do ucha. Tylko w TV odgrywają przed nami teatrzyk, niczym brazylijska telenowela. 20:55, 06.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sklep papierniczySklep papierniczy

0 0

sprzedał naraz wszystkie nożyczki z magazynu (po niższej hurtowej cenie). 21:19, 06.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone