Zamknij

Żukowo. Ślubowanie w SP nr 1: chrzest bojowy, pasowanie i życzenia

12.03, 09.10.2019 M.D Aktualizacja: 09.24, 10.10.2019
Skomentuj fot. Magda Dzienisz
REKLAMA

Dzieci z pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie udowodniły, że są pełnoprawnymi uczniami. Przeszli chrzest bojowy: z uśmiechami zjedli cytryny, a także wykazali się znajomością uprzejmych słów czy bezpieczeństwa na drodze. Po wszystkim czekało na nich tradycyjne pasowanie i mnóstwo upominków. 

W Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie odbyło się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Najpierw jednak pierwszaki musiały udowodnić, że zasługują na miano pełnoprawnych uczniów szkoły. Starsi koledzy sprawdzali m,in. czy pierwszoklasiści znają takie słowa, jak "dziękuję", "przepraszam", czy wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się w pobliżu ruchliwej drogi. Czekał też na nich chrzest bojowy: musieli pokonać mini tor przeszkód, a na koniec z uśmiechem zjeść kawałek cytryny. Wszystkim tym wyzwaniom pierwszaki podołały wzorowo. 

fot. Magda Dzienisz

Tradycyjnie ślubowali na sztandar szkoły, a wicedyrektor Dorota Goszka-Stoltmann pasowała każdego ucznia ogromnym ołówkiem. Były też prezenty i upominki: od starszych klas, rodziców, władz gminy Żukowo. Najmłodsi podziękowali gościom za przybycie wręczając im własnoręcznie zrobione ordery. 

- Od pierwszego września przychodzicie do szkoły, ale tak naprawdę pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły jesteście od dnia dzisiejszego - mówił Przemysław Czachorowski, dyrektor SP nr 1. - Mam nadzieję, że czas spędzony w szkole będzie poświęcony nauce, ale będzie też czasem zawiązywania przyjaźni, wspólnych zabaw. Te przyjaźnie, które nawiązywane są w szkole, dosyć często trwają przez dłuższy czas. Życzę wam wszystkiego, co najlepsze, abyście mogli rozwijać w szkole pasje i zainteresowania. 

fot. Magda Dzienisz

Życzenia najmłodszym złożył także burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski. 

- Dla samorządu i gminy szkoły to jedno z najważniejszych zadań, zapewnienie bezpiecznego miejsca w szkole i wokół niej - podkreślał. - To wyjątkowe, bardzo ważne dla was wydarzenie. Chciałbym, abyście ten dzień zapamiętali, aby w szkole było wam bardzo dobrze. 

Pierwszaki otrzymały także książki do szkolnej biblioteki, które ofiarowała Natalia Langa, dyrektor Biblioteki Samorządowej w Żukowie. 

fot. Magda Dzienisz

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

K.K.K.K.

0 0

"Dzieci z pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie udowodnili" - należałoby przed zamieszczeniem artykułu sprawdzić jego poprawność stylistyczną... 09:05, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%