Zamknij

Kiełpino. Inscenizacją, tańcem i śpiewem uczcili niepodległość

14:31, 13.11.2019 | nadesłane: SP Kiełpino, oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane/SP w Kiełpinie

W Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbył się patriotyczny apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wystąpili uzdolnieni artystycznie uczniowie, odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego.

Podczas apelu uczniowie zaprezentowali inscenizację pt. "Drogi Polaków do wolności”, w którym opowiedzieli o uroczystym momencie odzyskania niepodległości przez Polskę, przedstawili postać Józefa Piłsudskiego oraz wspomnieli wydarzenia kolejnych lat niewoli narodu polskiego. Uczniowie podkreślili, jak ważna jest niepodległość dla każdego Polaka. Występujący nawiązali do współczesnego patriotyzmu odpowiadając na pytanie: "Co to jest niepodległość?”

fot. nadesłane

Zespół  Iskry, pod kierownictwem Anny Kasprzyckiej, w formie tańca opowiedział o ważnych wydarzeniach historycznych, uświadamiając ogromne poświęcenie naszych przodków na drodze do odzyskania upragnionej wolności. Podczas apelu można było również wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Monodia  pod kierownictwem Szymona Lewandowskiego oraz zespołu wokalno-instrumentalnego School Life, którego opiekunem jest Grzegorz Laskowski. Oprawę plastyczną zaprojektowała i wykonała. Jolanta Malanowska. Scenariusz przedstawienia opracowała i nad całością prezentacji artystycznych czuwała Grażyna Magulska-Plichta.

Po części artystycznej cała szkolna społeczność przystąpiła do realizacji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży pt. "Szkoła do hymnu”. Dokładnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewano hymn narodowy.

fot. nadesłane

(nadesłane: SP Kiełpino, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone