Zamknij
REKLAMA

Leźno. Szkoła Podstawowa świętuje 200-lecie istnienia

13:36, 22.11.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.W.Drewka

Bogatym programem artystycznym społeczność Szkoły Podstawowej w Leźnie postanowiła uczcić 200-lecie działalności placówki. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne. Wśród gości byli zaś wychowankowie placówki oraz nauczyciele, a także przedstawiciele władz samorządowych oraz senator Stanisław Lamczyk. 

Szkolnictwo w Leźnie ma bardzo długą historię. Pierwsza szkoła powstała w lipcu 1819 roku. Z archiwalnych dokumentów wynika, że była to bardzo skromna placówka - mieściła się w lepiance z murem pruskim, krytej słomianym dachem. Dzieje leźnieńskiej szkoły są ściśle związane z historią regionu, co uczniowie przedstawili w materiale filmowym przygotowanym specjalnie na dzisiejszą uroczystość. 

Goście mieli okazję zobaczyć obszerny program artystyczny przygotowany przez uczniów, a poświęcony historii oraz obecnej działalności szkoły. W wśród zaproszonych na dzisiejszą galę była 94-letnia Łucja Kreft, mieszkanka Leźna, jedna z uczennic szkoły, uwieczniona wraz ze swoimi kolegami i koleżankami na czarno-białym zdjęciu znajdującym się w szkolnej kronice. Opowiedziała krótko o tym jak przed laty wyglądała nauka.

Dziś do Szkoły Podstawowej w Leźnie uczęszcza 414 uczniów, którzy kształcą się pod okiem 59 nauczycieli. Obsługą placówki zajmuje się 11 pracowników administracji. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone