Zamknij

Puzdrowo. Szkoła świętowała Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

13:40, 25.11.2019 | nadesłane: SP w Puzdrowie
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane/SP w Puzdrowie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Im. Ks. Bernarda Sychty z Puzdrowa świętowali w środę Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. Zorganizowano specjalny apel poświęcony prawom dzieci.

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji przystąpiła także Szkoła Podstawowa im. Ks. Bernarda Sychty z Puzdrowa, która zorganizowała w ramach tego dnia apel poświęcony prawom dzieci. W scenariuszu wykorzystane zostały wiersze poświęcone problematyce zagrożeń, jakie czyhają na dzieci. Znalazły się w nich także rady, jak młodzi ludzie mogą bronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Występ dzieci urozmaiciły piosenki, powiązane tematycznie z omawianymi zagadnieniami.

fot. nadesłane/SP w Puzdrowie

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

(nadesłane: SP w Puzdrowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone