Zamknij

Uczennice ZSZiO finalistkami Olimpiady Wiedzy Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

11:15, 15.01.2020 | ZSZiO Kartuzy/oprac.W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.ZSZiO Kartuzy

W Zespole Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie odbył się finał V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, do którego zakwalifikowało się 65 uczniów ze szkół ekonomicznych z całej Polski, w tym uczennice ZSZiO w Kartuzach.

Joanna Łaszewska z kl. IV TE i Ewelina Pupacz z kl. II TE pokonały w dwóch poprzedzających etapach tej olimpiady ponad 2300 uczniów z 87 szkół z całej Polski. Podczas dwudniowej olimpiady, uczennice zmagały się z testem również w języku angielskim oraz z zadaniami praktycznymi z wykorzystaniem Excela i trudnymi pytaniami teoretycznymi.

Zadania zawierały pytania z tematu przewodniego olimpiady tj. "Gospodarstwo domowe jako podmiot ekonomiczny gospodarki narodowej" oraz wiele zagadnień z szeroko pojętej ekonomii i przedsiębiorczości, statystyki, marketingu, prawa, ubezpieczeń ZUS oraz rachunkowości.

Joanna i Ewelina zdobyły cenne tytuły finalistek olimpiady zamieszczonej na liście MEN, co zwalnia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, w przypadku Eweliny z obu egzaminów AU.35, AU36, natomiast Joanna otrzymała ponowne zwolnienie z A36, gdyż w ubiegłym roku szkolnym osiągnęła podobny sukces. Uczennice zdobyły kompetencje do ubiegania się o wszystkie możliwe stypendia naukowe.

Należy wspomnieć, że ZSZiO w Kartuzach było organizatorem etapu okręgowego, w którym wyróżnienie za wysokie wyniki otrzymali Krzysztof Czaja, Anita Krefta i Marcin Zielonka, wszyscy z kl. III TE

Organizacją i przygotowaniem uczniów do trzech etapów tej olimpiady zajmowała się Małgorzata Klasa we współpracy z Joanną Wenta, natomiast podczas wyjazdu opiekę sprawowała Elżbieta Kowalewska

(ZSZiO Kartuzy/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone