Zamknij

Szopa. Uczą się druku 3D. Powstała już czaszka tyranozaura

14:38, 17.03.2020 | W.D.
Skomentuj
REKLAMA

Mała Szkoła w Szopie (gm. Sierakowice) jest jedną z placówek w powiecie kartuskim, która ma na wyposażeniu drukarkę 3D. Zanim zamknięto szkoły z powodu koronawirusa uczniowie mieli okazję zobaczyć jak przebiega wydruk modelu czaszki tyranozaura.

Druk 3D to wciąż nowość, a Mała Szkoła w Szopie właśnie została wyposażona w tego rodzaju sprzęt. Jak mówi dyrektor placówki Przemysław Łagosz, chodzi o to by, uczniowie mieli okazję zapoznać się i oswoić z tego rodzaju technologią.

Sprzęt jest rzeczywiście dość drogi, ale to przyszłość, dlatego zależy nam, by nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda proces druku 3D, by zobaczyli jak się projektuje przedmioty i przygotowuje do druku - mówi Przemysław Łagosz.

Jeszcze przed zamknięciem szkół z powodu koronawirusa w Małej Szkole w Szopie uruchomiony został eksperymentalny wydruk – powstał model czaszki tyranozaura. Uczniowie z zainteresowaniem na każdej przerwie podglądali proces wydruku.

- Już wkrótce będziemy organizowali zajęcia i realizowali przedsięwzięcia z wykorzystaniem drukarki 3D, możliwości jest naprawdę wiele - mówi Przemysław Łagosz.

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ZSP PrzodkowoZSP Przodkowo

1 0

ZSP Przodkowo też już ma i używa!! 14:49, 17.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pisiorekpisiorek

1 0

Zróbta czaszkę tuska! 13:37, 18.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz