Zamknij

Tegoroczni maturzyści właśnie zasiedli do pierwszego egzaminu

08:55, 04.05.2021 | W.D.
Skomentuj fot.W.D.
REKLAMA

Rozpoczęły się tegoroczne matury. Egzaminy odbywają się przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Przed sierakowickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych maturzyści pojawili się o godz. 8.00, a następnie kolejno zajmowali miejsca na sali. Lekko zestresowani, ale uśmiechnięci przystąpili do egzaminu z języka polskiego. 

Grzegorz Machola, dyrektor ZSP w Sierakowicach przyznaje, że przygotowanie się uczniów do tegorocznego egzaminu było utrudnione ze względu na naukę zdalną, natomiast samo przeprowadzenie matury - pod względem technicznym i w zgodzie z obowiązującymi obostrzeniami nie stanowi już dla szkoły dużego problemu. 

- Pod tym względem mamy już pewne doświadczenia z ubiegłego roku - mówi Grzegorz Machola. - Samo przygotowanie się uczniów do egzaminu było utrudnione, ale zarówno młodzież, jak i nauczyciele starali się robić wszystko, by te matury wypadły jak najlepiej. Ale oczywiście dopiero wyniki pozwolą to zweryfikować. 

Jak informuje Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach, w szkołach prowadzonych przez samorząd powiatu, przystąpienie do egzaminu dojrzałości w maju tego roku zadeklarowało 962 abiturientów, w tym 174 absolwentów z lat ubiegłych.

Dziś maturzyści mierzą się z egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Jeżeli chodzi o egzamin z języka obcego to najwięcej abiturientów, bo aż 820 przystąpi do egzaminu maturalnego z języka angielskiego, w tym 390 na poziomie rozszerzonym, język niemiecki wybrało 34 absolwentów, język rosyjski 3 oraz język hiszpański 2.

Zaś 2 osoby zadeklarowały chęć przystąpienia do matury z języka kaszubskiego.

178 abiturientów zdecydowało się zdawać egzamin maturalny na poziomie rozszerzonym z matematyki, 167 z geografii, a 53 z biologii.

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

FaxFax

0 0

Relacja z matur? 09:04, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

podaje tematypodaje tematy

5 5

Zycie i dokonania dla dobra narodu J. Kaczyńskiego oraz wkład A.Macierewicza w odkryciu prawdy katastrofy Smoleńskiej 09:40, 04.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

d/td/t

0 0

wszystko wola Boga, wszystkim steruje. 16:25, 05.05.2021


0%