Zamknij

Kartuzy. Rowerami, na hulajnogach, rolkach... w SP nr 1 trwa Rowerowy Maj

13:00, 11.05.2021 | M.D
Skomentuj fot. SP nr 1 w Kartuzach
REKLAMA

Po raz pierwszy Kartuzy uczestniczą w ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj. Przystąpiła do niej kartuska "Jedynka". Uczniowie, nauczyciele i pracownicy codziennie jeżdżą na rowerach, rolkach, hulajnogach. Na najaktywniejszych czekają nagrody.

Akcja Rowerowy Maj została 7 lat temu zainicjowana przez miasto Gdańsk. W tym roku po raz pierwszy dołączyły do niej Kartuzy i Szkoła Podstawowa nr 1.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i pracownik, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. W tym roku, ze względu na nauczanie zdalne zamiast dojazdu do szkoły można codziennie przez pół godziny skorzystać z tego środka lokomocji i też jest to zaliczone.

Kampania Rowerowy Maj została nazwana przez jednego z rodziców Rowerowym Rajem, co bardzo dobrze oddaje to, co już się zadziało w naszej szkole. Akcja ta skierowała naszą uwagę na coś innego niż pandemia, zdalne nauczanie itp. Dała nam możliwość skupienia się na swoim zdrowiu oraz często zapomnianej już aktywności fizycznej, a także rozsiała pozytywną energię i na nowo zjednoczyła Jedynkę. Wchodząc w ten projekt byliśmy przekonani o jego dobrym wpływie na naszych uczniów, pracowników i rodziców. Jednak to, co się wydarzyło już w pierwszym dniu akcji, czyli 4 maja, przeszło nasze oczekiwania. Nawet uczniowie klas 4-8, którzy nadal uczą się zdalnie, przychodzili do szkoły odebrać książeczki. Młodsi uczniowie rozpoczynają każdy dzień w klasie od wklejenia naklejki do swoich książeczek oraz na plakat. Opowiadają, gdzie jeździli, na czym i z kim - mówi Aneta Kotlenga, wicedyrektor SP nr 1 w Kartuzach. 

fot. SP nr 1 w Kartuzach

Jak podkreśla, na rowerach, rolkach, hulajnogach jeżdżą całe rodziny. Mocno zaangażowali się w to również pracownicy szkoły. 

- Niektórzy nauczyciele i pracownicy dojeżdżają codziennie, mimo deszczu, wiatru i niskiej temperatury do pracy. Inni wsiadają na rower po pracy, po to, by dać przykład dzieciom, że warto spędzać czas aktywnie, a także po to, by w niezwykle przyjaznej atmosferze rywalizować z koleżankami i kolegami z pracy, udowadniać sobie i innym, że mogę pokonać swoje lenistwo i zmęczenie - zaznacza. 

Codzienne postępy społeczności kartuskiej Jedynki można śledzić na stronie internetowej: https://rowerowymaj.eu/kartuzy/.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Juzwa_ProkowskiJuzwa_Prokowski

1 1

Co to za knypki? 15:28, 11.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MauroMauro

1 1

Brawo Jedynka! 20:31, 11.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%