Zamknij

Sierakowice. Mistrzynie wróciły z USA. Zgotowano im gorące powitanie

19:38, 02.06.2023 Aktualizacja: 14:10, 07.06.2023
Skomentuj fot.W.D. fot.W.D.

Zmęczone, ale uśmiechnięte i szczęśliwe - uczennice klas 6 i 7 SP nr 2 w Sierakowicach po południu wróciły z USA, gdzie na kampusie Michigan State University odbyły się Finały Światowe Odysei Umysłu 2023. Ekipa z Sierakowic spisała się tam wyśmienicie - dziewczęta wróciły z ogromnym pucharem i tytułem mistrzyń świata. 

Zarówno na lotnisku Gdańsku jak i w Sierakowicach na mistrzynie czekali rodzice i nauczyciele, którzy zgotowali całej drużynie gorące przyjęcie. Jest co świętować, bo tytuł mistrza świata ponownie trafił dla szkoły z Sierakowic.

Jak już pisaliśmy pierwszy taki tytuł sierakowicka "dwójka" zdobyła w 2018 roku, a w 2019 r. sięgnęła po wicemistrzostwo świata. 

[FOTORELACJA]28013[/FOTORELACJA]

Zaś w tym roku SP nr 2 w Sierakowicach reprezentowały uczennice: Amelia Złoch, Anastazja Błahut, Faustyna Dułak, Antonina Wolska, Wiktoria Bendzmer, Zosia Kostuch, trenerka i nauczycielka Eliza Piotrowska oraz wicedyrektor szkoły Tomasz Ziemann. 

Dziewczyny wcześniej wywalczyły tytuł laureatek polskiej Odysei Umysłu w swojej grupie. Dzięki temu znalazły się wśród 29. drużyn z Polski, które reprezentowały nasz kraj w Stanach Zjednoczonych. 

Grupa z Sierakowic startowała w problemie trzecim - wymyśliła i wystawiła autorski spektakl, będący twórczą interpretacją legendy o koniu trojańskim.

Spektakl opowiadał o grze prowadzonej przez trzech bogów greckich, którzy walczą ze skończonością dysku twardego. Jak mówiła Eliza Piotrowska, nauczycielka z SP nr 2 w Sierakowicach, dziewczyny z odpadów komputerowych wykonały scenografię, którą ożywiły poprzez przywrócenie do działania wiatraczków z płyt głównych. Za pomocą dysków twardych i luster same wykonały tzw. lustro nieskończoności, które symbolizuje nieskończoność sieci internetowej.

Znak drużynowy ułożyły pojedynczo z wyklejanych kilku tysięcy klawiszy od klawiatur i elementów układów scalonych. Klawisze te układają się w autorską inwokację napisaną trzynastozgłoskowcem

Finały światowe tego prestiżowego edukacyjnego konkursu trwały od 24 do 27 maja na Michigan State University, a brały w nich udział drużyny z całego globu.

Odyseja Umysłu to konkurs o charakterze edukacyjno-artystycznym objęty patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczy młodzież kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów i pracy w zespole.

Wyjazd drużyny z Sierakowic do USA możliwy był dzięki wsparciu wielu osób i instytucji. 

Udział w Finałach Światowych Odysei Umysłu objęty został patronatem Wójta Gminy Sierakowice Tadeusza Kobieli oraz Starosty Kartuskiego Bogdana Łapy.

(oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

tow. stalintow. stalin

11 16

Przestańcie młodym ludziom wkładać jakieś bzdury do głowy!
Niech się nauczą normalnego życia w swoim regionie!
Im wcześniej młody człowiek zacznie być odpowiedzialny za siebie tym lepiej.
Żadna odyseja w tym nie pomoże, a wręcz przeszkodzi!

21:08, 02.06.2023
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

..

11 9

To teraz odpłynąłeś.

22:19, 02.06.2023

Do tow. stalinDo tow. stalin

11 1

Wstaw proszę swój komentarz na FB jako oficjalna osoba.
Przedstaw jakieś badania lub dowody, że osoby myślące nieszablonowo i kreatywnie nie radzą sobie w życiu ?

11:21, 03.06.2023

MamaMama

16 4

Odyseja to wspaniała inicjatywa. Moja córka też w tym brała udział. Przede wszystkim dzieci angażuje w kreatywność. Wymaga od dzieci pracy w zespole i poświęcenia czasu by pracować nad takim projektem. Gratulacje dla nauczycieli i drużyny za zaangażowanie oraz osiągnięcie. Niech wygrana Was wzmocni i utwierdzi w tym że w życiu można osiągnąć wszystko co się chce.

06:55, 03.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W Stężycy W Stężycy

0 5

W Stężycy jest jeden światły umysł.

07:21, 03.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

3 4

Ależ feta , na miarę możliwości władzy w Sierakowicach.

07:43, 03.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo!Brawo!

15 2

Życzę Wam kolejnych sukcesów! Płyńcie odważnie na tej wznoszącej fali przez całe Wasze życie! Niech te wygrana da Wam moc, siłę i pewność siebie do dalszych wyzwań edukacyjnych oraz potem zawodowych!

08:59, 03.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŻymianinŻymianin

0 0

Ajwaj, ajwaj!

10:40, 05.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie jestemnie jestem

1 0

za tą całą odyseją bo dal mnie to kicz ale gratuluję zwycięstwa bo w naszym powiecie mało takich zwycięstw

18:09, 09.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%