Zamknij

Sulęczyno. Drugi dzień Jazzu w Lesie 2025: od Bacha po Masovian Mantrę

M.Dz. 10:27, 28.07.2025 Aktualizacja: 10:45, 28.07.2025
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

Drugi dzień festiwalu Jazz w Lesie był mieszanką różnych stylów: od solowej refleksji fortepianu, przez kulturowe fuzje Masovian Mantra, aż do barokowo-jazzowej eksperymentacji w Bach & More. Gościem specjalnym była Karen Edwards - artystka wielokrotnie nominowana do Nagrody Grammy.

Koncerty odbywały się jak co roku w malowniczym parku hotelu Leśny Dwór, nad jeziorem, w otoczeniu starych drzew i doskonałej akustyki naturalnej scenerii.

Wieczór rozpoczął się kameralnym recitalem fortepianowym Krzysztofa Kobylińskiego. Następnie scena należała do projektu Masovian Mantra - kwartetu Michała Barańskiego, łączącego elementy muzyki polskiego folkloru i inspiracji indyjskich rytmów. 

[FOTORELACJA]29995[/FOTORELACJA]

Kulminacyjny punkt wieczoru to spektakularny projekt Bach & More, prezentowany premierowo w Sulęczynie. Artyści sięgnęli po muzykę J.S. Bacha, przenosząc jego kompozycje w jazzową rzeczywistość.

Wystąpili: Alicja Śmietana - skrzypce, Piotr Wyleżoł - instrumenty klawiszowe, Kent Sangster - saksofon, Dominik Bukowski - wibrafon, Rober Majewski - flügelhorn, Marcin Wądołowski - gitara, Paul Rutschka - gitara basowa, Adam Czerwiński - perkusja; kwartet smyczkowy. Gościem specjalnym była Karen Edwards (USA) - wokal, fortepian.

Artyści sięgnęli po muzykę J.S. Bacha, przenosząc jego kompozycje w jazzową rzeczywistość.

[ZT]69852[/ZT]

 

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%