Festiwal Nalewek Kaszubskich jest imprezą promocyjną oraz edukacyjną, popularyzującą tradycyjne receptury i nalewkarstwo kaszubskie. Od lat nawiązuje do bogatych kaszubskich tradycji związanych z przygotowywaniem nalewek. Muzeum Kaszubskie organizuje to wydarzenie po raz jedenasty. W tym roku festiwal odbędzie się 4 lipca od godz. 14.00 na terenie muzeum.
W PROGRAMIE:
- Konkurs Nalewek Kaszubskich
- Najbardziej Wykwintna Nalewka Kaszubska
- Najciekawsze Opakowanie Nalewki i Sposób Jej Prezentacji
- Występ kapeli
- Skecz w wykonaniu KGW Łyśniewo Sierakowickie
- Pokazy i prezentacje rekonstrukcyjne
- Warsztaty inspirowane kulturą i tradycją Kaszub
- Kuchnia kaszubska - prezentacja regionalnych potraw
- Degustacja nalewek
- Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród