Zamknij

Podziękowanie za udział w zbiórce "Paka dla psiaka i kociaka"

10:49, 07.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Z pozytywnym odzewem spotkał się apel Domu Tymczasowego "Zwierzokąt" o wsparcie bezdomnych zwierząt, znajdujących się pod opieką Fundacji Animalsi - Schronisko w Kościerzynie oraz Fundacji "Koty spod bloku" z Gdańska. Zebrano koce, pościele i karmę.

Akcja była możliwa dzięki wsparciu: Szkoły Podstawowej i przedszkola w Mirachowie, Lassie Salon Dla Psa i Kota z Kiełpina, Przedszkola Samorządowego w Przodkowie, sklepowi Aleplanszówki, 5 Kaszubskiej Drużyny Harcerek Borówki, Centrum Weterynaryjnego w Kiełpinie oraz osób prywatnych.

Zebrano koce, pościele, miski i karmy. Wszystkie te podarki zostały zebrane w przeciągu miesiąca.  Akcja została zorganizowana przez Dom Tymczasowy „Zwierzokąt” i ogłoszona na FB oraz przy pomocy portalu Express Kaszubski. Samochód szybko wypełnił się pełnymi workami i kartonami z karmą. 

- Z całego serca dziękuję każdemu kto dorzucił coś od siebie. Liczy się każdy gest, choćby najmniejsza puszka karmy. Bezdomnych i potrzebujących zwierząt jest naprawdę dużo i warto wspierać schroniska i fundacje - mówi pani Ania, organizatorka akcji.

Pamiętajmy, że każdy z nas prywatnie może podjechać do schroniska Fundacji "Animalsi" i zawieźć koc, miskę, karmę o każdej porze roku. Pracownicy mają pełne ręce roboty i zajęć nie brakuje. Do tego dochodzi opieka behawioralna. Każdy z tych psiaków za każdym razem ma nadzieję, że zostanie adoptowany i trafi do kochającej rodziny. To samo tyczy się fundacji "Koty spod bloku" gdzie niemal codziennie trafiają porzucone lub potrzebujące pomocy kociaki. Ich opiekunki maja ogromne serce i warto pomóc im chociażby w postaci zbiórki karmy.

Najlepszym sposobem na szczęśliwe zakończenie każdej akcji to adoptowanie takiego pieska lub kota. Oczywiście każda adopcja powinna być przemyślana. Zwierzę to odpowiedzialność i obowiązek na lata ale też nowy i najwierniejszy przyjaciel.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%