Zamknij

Sprawdź, czy ciebie również dotyczy "Słodki problem". Bezpłatne badania

12:10, 13.05.2022 | W.D.
Skomentuj fot.pixabay
REKLAMA

Dzięki środkom unijnym 20 tys. osób z Pomorza może wziąć udział w Metropolitalnym Programie Profilaktyki Cukrzycy #WolniOdCukrzycy. Akcja dotyczy także mieszkańców powiatu kartuskiego. 

Sprawdź czy jesteś zagrożony cukrzycą typu 2. Jeżeli wstępne badania okażą się niepokojące - zupełnie za darmo weźmiesz udział w rocznym programie edukacyjnym. Dzięki niemu zmienisz swój styl życia i nie dopuścisz do rozwinięcia cukrzycy.

W czasie trwania programu można skorzystać ze wsparcia fizjoterapeutów i dietetyków. Z bezpłatnych badań skorzystać mogą osoby w wieku 18-64, aktywne zawodowo, będące w grupie podwyższonego ryzyka, czyli z nadwagą, chorobami serca i nadciśnieniem.

Cukrzyca typu 2 jest jedną z tzw. chorób cywilizacyjnych, której przyczynami są m.in. otyłość, siedzący tryb życia czy zła dieta. Szacuje się, że w Polsce cukrzycą dotkniętych jest 9,5 proc. populacji, czyli ponad 3,5 miliona osób, z których co czwarta nie ma świadomości choroby. Metropolitalny Program Profilaktyki Cukrzycy realizowany jest w 6 powiatach Obszaru Metropolitalnego

Aby zakwalifikować się do programu - należy wypełnić ankietę. Jeśli wskaże ona 12 punktów lub więcej - taka osoba kierowana jest na dodatkowe badania krwi. Na
podstawie wyników lekarz określi dalsze postępowanie. 

Mieszkańcy powiatu kartuskiego mogą zarejestrować się na stronie bezcukrzycy.kartuzy.pl.

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%