Strażacy zawodowi i ochotnicy dziś świętują swój dzień. W kościele pw. św. Kazimierza w Kartuzach w skromnym gronie odprawiono mszę św. w ich intencji, a o godzinie 12:00 z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka w niektórych jednostkach zabrzmiały syreny.
W tym roku w kameralny sposób strażacy czczą dzień św. Floriana - wszystko z powodu panującej epidemii. W Kartuzach w skromnym gronie odprawiono mszę św. w kościele pw. Św. Kazimierza. Nie było uroczystego przemarszu z orkiestrą, a uczestnicy musieli usiąść w ławkach w wymaganych odstępach, zakrywając również usta i nos.
Życzenia strażakom złożył m.in. burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.
- Praca w Straży Pożarnej to bardzo odpowiedzialna i trudna służba, wiążąca się z dużym poziomem stresu, której celem jest przede wszystkim pomoc osobom znajdującym się w chwili zagrożenia życia. Cieszę się, że kartuscy strażacy należą do grona osób, dzięki którym osiągany jest wysoki poziom skuteczności podejmowanych interwencji oraz działań edukacyjnych profilaktyki przeciwpożarowej. W tym uroczystym Dniu życzę całej braci strażackiej ciągłej satysfakcji z pełnienia tak wymagającej służby oraz pomyślności w życiu osobistym - pisze w oficjalnym liście do strażaków burmistrz Kartuz
Jednostki OSP z pow. kartuskiego dołączyły też do akcji "syrenadlastrażaka. W poniedziałek 4 maja punktualnie o godzinie 12.00 na jedną minutę zawyły syreny alarmowe, włączona została sygnalizacja dźwiękowa na wozach strażackich. Przedsięwzięcie miało być symbolicznym pokazaniem jedności i solidarności strażackiej braci w ten szczególny dzień.
Drajwer13:31, 04.05.2020
Też chciałbym mieć emeryturę w wieku 35 lat po 15 latach "ciężkiej" służby i spać w robocie bo jest spokój, gratuluję !
krecik14:00, 04.05.2020
Trzy lata temu po wichurach, które zdewastowały m. innymi znaczną część infrastruktury energetycznej strażacy udzielili wyjątkowo aktywnej i skutecznej pomocy. Gdyby nie oni to, co niektórzy do dziś siedzieli by w ciemnym. Dotyczy to także policjantów. Pozdrawiam!
Ciekawski18:15, 04.05.2020
Czy ktoś wie kiedy jest dzień ormowca. Nasz władca uwielbia mundury.
Danuta Zaremba20:23, 04.05.2020
Wszystkim strażakom (zawodowym, ochotnikom i tym emerytowanym) w dniu ich święta życzę wszystkiego najlepszego :)
@ciekawski22:00, 04.05.2020
Najpierw jest twoje święto czyli,,dzień świra,,
@ Do Drajwer21:21, 06.05.2020
Zdać testy i egzaminy to jedno,a drugie to ,,cmoknąć'' gdzie trzeba i kogo trzeba i tak jak lubi... wiesz o co chodzi!! Każdy cymbał mógł zostać strażakiem jeśli był protegowany,w innym wypadku już raczej nie.
6 3
Nikt Ci nie broni pracować w straży. Zamiast się użalać to złóż odpowiednie dokumenty, przejdź wszystkie etapy rekrutacji i zacznij pracować w tym wspaniałym zawodzie gdzie się tylko śpi!! Żal mi takich osób! Wodocz ie jesteś nieszczęśliwym człowiekiem. Uważam że każdy ma to, co sobie wypracuje. Twoje zale są nie na miejscu. Ja szanuje strażaków( jak i wszystkie inne służby mundurowe) za ich oddanie, pracę i narażania własnego bezpieczeństwa. Wszystkiego dobrego!!! Robicie kawał dobrej roboty.
4 3
Robotę robią dobrą ale te przywileje to porażka, śmierdzi komuną na kilometr.
2 1
Drawej widac ze jestes ewidentnie zarażony korona wirusem ,niech ci jak najszybciej odetna tego neta , i wyjdź w końcu z domu na powietrze
1 1
Nie śpij za dużo w robocie bo odleżyn dostaniesz i jak je wyleczysz ?