Kartuscy policjanci zatrzymali 24-letnią kobietę i 30-letniego mężczyznę, którzy mieli przy sobie znaczne ilości narkotyków. Oboje usłyszeli zarzuty. Mężczyzna ma dodatkowo zakaz opuszczania kraju i musiał wpłacić poręczenie majątkowe.
Do zdarzenia doszło w miniony wtorek po godzinie 1:00 w nocy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach skontrolowali volvo, którym podróżowali 24-letnia kobieta oraz 30-letni mężczyzna.
Podczas sprawdzenia osób oraz pojazdu funkcjonariusze znaleźli narkotyki: około 40 gramów amfetaminy oraz około 20 gramów marihuany.
Policjanci zatrzymali kobietę wraz z mężczyzną i przewieźli ich do kartuskiej komendy. Drugiego dnia funkcjonariusze przesłuchali zatrzymanych.
24-latka usłyszała zarzut posiadania narkotyków, a 30-latek zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych.
Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego w kwocie 10 000 zł.
Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Zdzisek 14:05, 28.04.2022
Wpadli jak Bonnie i Clyde w zasadzkę
shaIom5g14:05, 28.04.2022
nie zrobili nic zlego, prawacka policja sie uzwiela
Prokowo15:45, 28.04.2022
Czyżby
azzz17:22, 28.04.2022
Najpierw pała a potem z tą pałą na Ukrainę ich wysłać.
Mieszko17:57, 28.04.2022
Tak tak tolerujecie dalej posiadanie narkotyków i psychotropów poprzez jakieś zakazy opuszczania kraju i śmieszne poręczenia majątkowe 10.000zl
Kiedy w końcu nasze organy ścigania i sądy przestaną się cackać?
Poręczenie 500.000tyś żeby każdy następny wiedział co go czeka jak wpadnie.
Konfiskata środka transportu !!!! A gdy potwierdzi się podczas przeszukania miejsca zamieszkania że i tam znaleziono jakiekolwiek narkotyki to przepadek takiego mieszkania . To są kary . Każdy by dwadzieścia razy się zastanowił czy po świństwo sięgnąć i czy mieć przy sobie albo wejść w posiadanie.
Tylko do tego trzeba mieć odwagę aby z tym walczyć w sposób zdecydowany bo coraz więcej młodych ludzi nie widzi życia bez tego „świństwa „
No i znając życie dostaną zawiasy i będą się dalej śmiać i kombinować.
shaIom5g07:12, 29.04.2022
niestety twoj maly mozdzek nie wie ze wysokosc kary nie oznacza spadku przestepczosci
obywatel 18:44, 28.04.2022
I bardzo dobrze z czas na skodę numery Gka trasa Garcz -Ręboszewo Dziewczyna wiek 19 -20 lat
Wizjoner19:04, 28.04.2022
Ogólnie jako ktoś wtajemniczony to straszne brednie tutaj piszą, powiem tak że może 40% z tego to prawda ;) także brawo a co do gościa od zajmowania wszystkiego to może masz firme i jakieś fakturki na lewo? To niech CI całą firmę zajmują jełopie. Dawaj dalej kraść partii rządzącej... Brawo policja, narkotyki zatrzymane ale łapać prawdziwych przestępców to niestety trzeba przejść testy sprawnościowe ;) Pozdrawiam fikcyjną redakcję :)
ban20:45, 28.04.2022
Przedmiotem rozważań w prezentowanej monografii Opowiadania i opowieści dla dzieci i młodzieży po roku 1970 są małe formy literackie, opowiadania dla dzieci, opowiadania i opowieści dla młodzieży.
Praca zawiera bogactwo problemów i tematów oraz wartości. Dotyczy ona najtrudniejszych w życiu człowieka okresu zwanego dojrzewaniem, dorastaniem lub adolescencją.
Rozdział pierwszy poświęcony jest analizie wybranych opowiadań realistycznych dla dzieci jako ważnego etapu edukacji literackiej, przygotowującego do odbioru prozy obyczajowej kierowanej do młodzieży.
Rozdział drugi ma charakter informacyjny, zawiera informacje o wybranych wydawnictwach, seriach i nazwiskach autorów opowiadań i opowieści.
Centralne miejsce w monografii zajmuje rozdział trzeci poświęcony analizie wybranych problemów i tematów z opowiadań i opowieści dla młodzieży, do których należą:
1. Problem bohatera - narratora i narracji.
2. Negatywny wpływ rodziny na nastolatków.
3. Problem sieroctwa społecznego.
4. Problemy szkolne.
5. Sport w życiu nastolatków.
6. Koleżeństwo, przyjaźń, sympatie i pierwsza miłość nastolatków.
7. Poszukiwanie prawdy przez nastolatków.
8. Praca nastolatków.
9. Problemy nastolatków niepełnosprawnych.
10. Determinacja bohaterów młodzieżowych w dążeniu do celu.
11. Bohaterska postawa nastolatków wobec krzywdy i zła.
Są to problemy, wartości, psychologiczne, pedagogiczne, socjologiczne, wychowawcze, moralne, estetyczne.
Niepokojące problemy patologii młodzieży (bunt, agresja, przemoc, konflikty, alkoholizm, palenie papierosów, kłamstwo, kradzież, poszukiwanie przyjaźni i miłości, poszukiwanie prawdy, kształtowanie się światopoglądu, nie uznawanie autorytetów i inne) z opowiadań i opowieści po 1970 roku są jak najbardziej aktualne w XXI wieku, tylko jeszcze bardziej drastyczne, nasilone i spotęgowane, dochodzi narkomania, a poszukiwania środków zaradczych nieustannie trwają i zawodzą.
Podejmują je Kościół, prasa, radio, telewizja, coraz większą rolę odgrywają Internet i komputer. Tymczasem słyszymy i oglądamy nieraz wstrząsające, makabryczne fakty z życia młodzieży współczesnej. Literatura również włącza się do walki o właściwą postawę wychowawczą współczesnej młodzieży.
Analizowane opowiadania i opowieści zawierają cenne walory artystyczne w celu najskuteczniejszego dotarcia do czytelnika. Droga przed badaczami "małych form literackich" jest otwarta. "Małe formy literackie" dla młodzieży (opowiadania, opowieści) mają przygotować młodzież do czytania większych dzieł literackich. Kwalifikują się zresztą nie tylko dla młodzieży, ale i dla starszych czytelników borykających się z brakiem czasu i problemami dojrzewającej w szybkim tempie młodzieży.
Pipi06:17, 29.04.2022
A gdzie był wtedy Max?
do ban07:38, 29.04.2022
problem tkwi w tym , że gdyby w Polsce ludzie normalnie zarabiali to większa cześć by nie kombinowała.
skutkiem prawdopodobnym tych mlodych ludzi jest wiekszy zarobek i godniejsze życie, wiem brzmi to dosc brutalnie ( oczywiscie nie popieram ich zachowania) ale prawda jest prawdą.
Julek z.23:10, 29.04.2022
OJ OLIWIA synem się zajmij a nie ćpasz i bujasz po nocach...half death na dłoniach...masakra
Olga Raulin23:11, 29.04.2022
Oliwia mama jest dumna z ciebie Moja córeczka kochana taka zaradna
ap racja za każdym r10:57, 01.05.2022
Racja za każdym razem gdy wiem coś z pierwszej ręki to tutaj czytam coś całkiem innego... A policja... racja, łapią pionków i się tym chwalą co chwilę, a wyżej już dojść nie potrafią, tam gdzie źródło... A ludzie jak jakieś głupki im przyklaskują, aż żal jak patrzę na tą zmanipulowaną społeczność.
Pietr11:30, 03.05.2022
Gdy by wyłapali tych z góry to nie było by pionków i statystyki poszły by im na łep. Dobrze wiedzą co kto i z kim?
8 1
Szlam ty dziecko z wrejow jest ju nazet