Zamknij
REKLAMA

Żukowo. Kierowcy będą mogli sprawdzić swój refleks i spojrzeć przez alkogogle

14.21, 20.09.2022 oprac. M.Dz., info: KWP Gdańsk
Skomentuj fot. archiwum/W.D.
REKLAMA

Już jutro przy OSP w Żukowie zostanie zorganizowany punkt edukacji drogowej. Kierowcy będą mogli wziąć udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy, sprawdzić swój refleks, a także wypróbować alkogogle. Wszystko to w ramach akcji Roadpol Safety Days. 

Akcja ta prowadzona jest we wszystkich krajach europejskich. Jej celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania na drodze. 

- Działania koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL i wspierane przez Komisję Europejską oraz Europejską Radę bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Przez cały tydzień prowadzone są akcje kontrolne i edukacyjne - informuje KGW Gdańsk.  

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku przygotowali liczne atrakcje edukacyjne z nagrodami dla kierujących oraz pasażerów. Do współpracy włączyły się także instytucje pozapolicyjne: Krajowe Centrum BRD, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Ochotnicza Straż Pożarna w Żukowie, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Pomorska Rada BRD oraz koncesjonariusz autostrady AmberOne. 

- Działania kontrolne będą prowadzone przez funkcjonariuszy pomorskiej drogówki oraz inspektorów transportu drogowego na terenie całego województwa. Specjalne punkty, w tym ważenie pojazdów ciężarowych, zostaną przygotowane na węzłach komunikacyjnych przy autostradzie AmberOne - informują policjanci.

Kierujący mogą spodziewać się wzmożonych kontroli ukierunkowanych na zachowania przyczyniające się do tragicznych skutków wypadków drogowych, tj.: nadmierna prędkość, alkohol, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie.

W środę, 21 września  w godz. 10:00-14:00, zorganizowane zostaną dwa punkty edukacji drogowej – jeden na terenie OSP w Żukowie, drugi na MOP Kleszczewko kierunek Łódź (autostrada A1).  

Niewątpliwymi atrakcjami będą warsztaty udzielania pierwszej pomocy oraz możliwość wypróbowania alkogogli. Ponadto na punktach będzie można sprawdzić swój czas reakcji za pomocą refleksomierza, a także płynność jazdy w teście Stewarda.

- Dla osób, które wezmą udział w akcji przygotowano atrakcyjne nagrody związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym - zapowiadają policjanci.

(oprac. M.Dz., info: KWP Gdańsk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

EeeeEeee

2 3

Kiedy pieniądze na węgiel będą ? bo pić mi się chce 21:05, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Panie drzewko🍾🍷Panie drzewko🍾🍷

1 3

Wszystko Pan wie co kto gdzie z kim a czy wie Pan może czy moje dytki są juz u mnie na koncie bo muszę Alko kupić bo zimno już i noce takie chłodne a ni ma za co🥂🥃🍻🍺 21:11, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


CooooCoooo

0 0

Pisało *%#)!& a redakcja zrobiła z tego *%#)!& i znaków nastawiali 21:20, 20.09.2022


EeeeEeee

0 0

*%#)!& pisało U R W A Ł E M 21:21, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiedźmaWiedźma

1 1

"Inteligencja" miejscowa się odezwała w komentarzach. Każdy z tych komentujących mądrali obowiązkowo powinien wziąć udział w tej akcji.
Znakomity pomysł. Jedynie obawiam się ,że polscy kierowcy, jako najlepsi na świecie nielicznie wezmą w niej udział, bo przecież "wiedzą lepiej" 09:30, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%