Zamknij
REKLAMA

Pszczoła, motyl, czy muchówka? Wielki Dzień Pszczół na kartuskim rynku

14:03, 09.08.2019 | M.B
Skomentuj M.B.
REKLAMA

Na kartuskim rynku odbył się Wielki Dzień Pszczół zorganizowany przez Kaszubski Park Krajobrazowy. Odwiedzający stoisko mogli dowiedzieć się, jak zbudowany jest pszczeli ul, w której komorze mieszka królowa, jak długo żyje pszczela robotnica i ile zbiera pyłku w ciągu dnia.

Najmłodsi do swojej dyspozycji mieli kredki, którymi pracowicie kolorowali rysunkowe owady. Przygotowano też serię specjalistycznych pytań. Za prawidłowe odpowiedzi  czekały nagrody. Ogromną popularnością cieszył się strój pszczelarza - wielu chciało go przymierzyć. 

Stoisko wzbudzało spore zainteresowanie wśród spacerujących po rynku osób, także wśród dorosłych. Ci z kolei pytali się, jakie rośliny miododajne sadzić w swoich ogrodach, lub z czego i w jaki sposób zbudować domek dla zapylaczy. Chętni otrzymali nasionka roślin, które będzie można wysiać w przyszłym roku oraz katalog "Owady zapylające". Można w nim znaleźć podstawowe informacje, które z owadów są zapylaczami, jak je wspierać, jakie gatunki roślin sadzić w ogrodach oraz alfabetyczny spis 100 gatunków roślin dla zapylaczy.

Na zainteresowanych czekała jeszcze gra terenowa, o której pisaliśmy tutaj.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

GucioGucio

1 3

Żeby tylko bąka nikt tam nie puścił ? 14:20, 09.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PszczolôrzPszczolôrz

0 0

Nasionka roślin, które będzie można wysiać w przyszłym roku w celu poprawy bazy pożytkowej dla pszczół to dobry pomysł. 12:17, 10.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA