Zamknij
REKLAMA

Codziennie ratują zwierzęta, ale sami też potrzebują wsparcia. Trwa zbiórka dla Ostoi

15:27, 23.07.2020 | W.D.
Skomentuj fot.archiwum/W.Drewka
REKLAMA

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" w Pomieczynie pomógł już ponad 8 tysiącom zwierząt. Do ośrodka niemal codziennie trafiają ptaki i inne zwierzęta wymagające leczenia lub odchowania. Aby przetrwać "Ostoja" potrzebuje pomocy finansowej - do końca lipca trwa zbiórka pieniędzy. Stale można też przekazywać pomoc rzeczową.

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" jest jedyną taką placówką na Pomorzu. O działalności ośrodka piszemy często, ponieważ trafiają tam dzikie zwierzęta nie tylko z terenu powiatu kartuskiego, ale i z Trójmiasta. Liczba podopiecznych ośrodka stale rośne, a to z kolei przekłada się na potrzeby finansowe. "Ostoja" nie ma stałego źródła finansowania.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FPORPostoja%2Fposts%2F1756327424506372&width=500" width="500" height="739" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

Jak powiedziała portalowi gdansk.pl Aleksandra Mach kierowniczka ośrodka, obcięto środki krajowe na funkcjonowanie takich placówek. Od początku roku ośrodek przyjął już ponad 1380 "pacjentów", głównie ptaków, które ucierpiały w wyniku kolizji lub zatruć pokarmowych, ale sporo jest np. jeży, które doznały urazów w wyniku potrącenia przez samochody. 

Wolontariusze ośrodka przygotowują też do samodzielności pisklęta sikorek, szpaków, kosów, sikorek, kaczek, a nawet kuniątka czy małe wiewiórki. Wszystko to wiąże się jednak ze sporymi nakładami. Stąd apel o wsparcie, dzięki któremu "Ostoja" będzie mogła funkcjonować do końca roku. Akcja trawa do 31 lipca. Na stronie ratujemyzwierzaki.pl czytamy:

(...) Prowadzimy szpital dla dzikich zwierząt. Pomagamy chorym, rannym, osieroconym zwierzakom, które wymagają tymczasowej opieki w zakresie leczenia i rehabilitacji, a także przystosowania do samodzielnego życia. Dajemy poszkodowanym zwierzętom drugą szansę na życie w naturze (...)

(...) Ta zbiórka jest dla nas szansą. Jeśli uda się uzbierać potrzebną kwotę, Ostoja będzie mogła działać do końca roku. Setki dzikich zwierząt dostaną drugą szansę na życie. Setki ludzi dostaną fachową poradę i profesjonalną pomoc dla poszkodowanego, dzikiego zwierzęcia. Pomagamy każdemu, jak możemy(...).


(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Kocia BabaKocia Baba

6 2

Przykre jest bardzo, że państwo nie wspiera takich ośrodków, nie czuje odpowiedzialności za zwierzaki, które są nasze wspólne. Woli za to propagować myślistwo:(, Smutne. A to czy pomagamy słabszym i bezbronnym świadczy przecież o naszej kulturze i poziomie cywilizacyjnym. 22:27, 23.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

#kocia baba#kocia baba

1 6

Możesz finansować takie idiotyzmy ze swoich. Uśpić to wszystko żamiast wydawać kasę w błoto. 10:16, 24.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

spawaczspawacz

2 0

Po takim komentarzu uspałbym Ciebie :) 13:26, 24.07.2020


zdrowiezdrowie

1 0

W sumie to samo można powiedzieć o nas. Dlaczego mam płacić za to, że Ty jesteś chory? Sam za siebie płać a jak nie to eutanazja? No proszę Cię!
Z resztą "takie idiotyzmy" płacone przez rząd to możemy dodać do tego "500+" albo dotację dla telewizji publicznej. Dla wielu to także idiotyzmy płacone za nasze pieniądze. 14:35, 24.07.2020


REKLAMA