Zamknij
REKLAMA

Somonino. Posadzą nowe rośliny przy dworcu PKP i zapraszają na spacer

13.23, 13.09.2022 M.Dz.
Skomentuj fot. archiwum/M.Dz., fot. pixabay
REKLAMA

Kolejne warsztaty z cyklu "Jesienne eko-rewolucje w Gminie Somonino" czekają już 1 października. Tym razem odbędą się przy dworcu w Somoninie. W planach jest posadzenie roślin, warsztaty "eko-sztuczki" oraz spacer z botanikiem. 

Teren przy dworcu PKP w Somoninie stanie się przestrzenią do ekologicznych warsztatów i działań. Wszystko to już w sobotę 1 października od godz. 9.00.

Uczestnicy kolejnych spotkań z cyklu "Jesienne eko-rewolucje w gminie Somonino" zasadzą cebulki krokusów i drzewka jarzębiny przed budynkiem dworca. Natomiast w sali na piętrze odbędą się warsztaty "eko- sztuczki".

- Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać „chemiczne eko- sztuczki” – np. jak zrobić proszek do prania, środek do czyszczenia łazienki, pachnące kostki do toalety, płyn do mycia naczyń - co ułatwi życie w harmonii z naturą i domowym budżetem - informuje Marta Skrzypkowska z UG w Somoninie. 

Na chętnych czeka też spacer z botanikiem, który opowie o drzewach i roślinach charakterystycznych w jesiennej porze roku. Poprowadzi go Artur Eichmann - biolog-botanik z pasji i wykształcenia, wieloletni edukator przyrodniczy, prowadzący warsztaty oraz projekty w ramach przyrodniczych imprez popularno-naukowych.

Przygotowany zostanie również gorący posiłek i stoisko edukacyjne.

Zapisy na warsztaty przez formularz: https://forms.gle/E6NaLkYXgdKHpyNf6, zapisy na spacer tutaj: https://forms.gle/SzpzWySvtcehw8dt9.

[ZT]41744[/ZT]

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

shaIom7g shaIom7g

1 1

bardzo fajna inicjatywa :) szkoda, ze przez kaszubskie poszanowanie dla dobr publicznych wszystko zostanie zasmiecone i poscinane, przypomnijcie sobie moje slowa za rok 12:30, 14.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

meffmeff

0 0

Super! Ale mogliby drogi wyremontować/poprawić, zainwestować w infrastrukture (światłowody w całej wsi!!! była unijna dotacja na takie zadania) !! Zaraz za torami i radunią jest ulica łąkowa która po po ostatnich deszczach wygląda jak po bombardowaniu, przy okazji remontu położono by chociaż kanał techniczny na kable... 13:22, 16.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@meff@meff

0 1

dotacje miał tylko orange i było to 5 lat temu, każda wiocha jest okablowana.

co ma do tego samorząd ? 12:39, 19.09.2022


Wspaniały pomysłWspaniały pomysł

0 0

nietrudny do powtórzenia w wielu innych miejscowościach, a nawet jako cykliczny (wiosną i jesienią). 12:17, 19.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

karutyz...karutyz...

0 0

a tu wszystko zdycha... no ale na co liczy urzędnik wszystko zalewając betonem ? 12:38, 19.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%